Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jowisz, Księżyc i Słońce 16.04.
Dzieki za informacje. Gites fotki Ci wyszly. Mam nadzieje, ze uda mi sie kiedys 'ustrzelic' choc troche podobne.  Wink
Samodziałowy newton 230/1175, TAL 100R, PZO T50x70, Everest 12x60 Amator ze mnie ...
Odpowiedz
Super Jowisz!!!<br><br>A tak z innej beczki - wiecie, ze u mnie zmiana ekspozycji nic nie zmienia w vescie? Mial ktos moze taki problem? Dodatkowo mam "szara" belke z kontrastem - tzn nieaktywna!
Odpowiedz
Witam<br>Jowisz i Łysy piekne :)<br>Ale oczywiscie nasuwa sie pytanko od MTO's user  ;) Teoretycznie sprzety sa podobne - czy zatem sa szanse na podobne wyniki z rosyjskim dzialem?<br>Czy mozecie podeslac link do jakiegos jowisza przez MTO?<br>
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48&quot; N, 48° 05' 26&quot; E LX200 10&quot; + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Przez Święta może wreszcie zrobię selekcję slajdów do skanowania do naszej galerii i mam tam kilka ładnych Jowiszy i Saturnów z MTO z dwoma konwerterami do ogniskowej wypadkowej 3,6 metra z prowadzeniem oczywiście  ;D ;D ;D
Odpowiedz
Robi wrażenie ten Jowisz zwłaszcza jak się weźmie pod uwagę, że to tylko 9cm średnicy. Podoba mi się bardzo.
Oskar
Odpowiedz
Jowisz jak z bajki .Chciał bym chociaz raz yakiego ujzec.Moze kiedys jak wygram w totka .SmileSad
Odpowiedz
takiego to nie zobaczysz.  Będzie mniejszy i bez kolorów.  Ale jak będziesz dysponował dobrym sprzętem i seeingiem, to zobaczysz nawet widok lepszy - więcej szczegółów, bardziej kontrastowo.<br>W tejże chwili jak piszemy, to co 10-15 minut zerkam i oglądam większą ilość pasów oraz jedną z mniejszych plam na pasie.  Przedwczoraj podziwiałem cień księżyca na Jowiszu. Wszystko to przy pełni księżyca, pełni latarni i półpełni chmur  ;D
Odpowiedz
Przedwczoraj i mi się udało z tym cieniem. Malutki był i niewyraźny ale jednak.
Oskar
Odpowiedz
Dokładnie tak, Oskarze.  Byłem zdziwiony, że taki kiepski, bo w zimie te cienie były większe i bardziej wyraźne.  Tak jakby przestrzelina w tarczy.  Przedwczoraj to on się pojawiał i znikał i był wogóle taki niedorobiony.  Ale zawsze lepiej niż nic.  <br><br>Na tę okoliczność muszę rozpocząć nowy wątek:<br>seeing lato/zima porównanie.
Odpowiedz
Kropeczko, oto Jowisz bez Barlowa z tego samego dnia:<br><br>[Obrazek: jowisz16042003.jpg]<br><br>Efekt nieporównywalny Sad
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości