Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jowisz 22.04.2003
Fakt Togal, ale do robienia zdjęć córce mam kilka innych aparatów, w tym z jeden cyfrowy. Jak mówiełm, ten jest super, ale jest to kolejny aparat, którego tak na prawdę nie potrzebuję.  Wziąłem go tylko dlatego, że korzystając z dobrej pogody chciałem wypróbować w nocy.  Wydaje mi się, że nawet jak się bardzo postaram, to i tak webem wyjdą lepsze zdjęcia planet.  Do DS ani ten Nikon ani web tak na prawdę się nie nadają.  Można coś tam żeźbić, ale nie będzie to arcydzieło.<br>Nikona kupiłem w dość okazyjnej cenie, więc straty na tym nie planowałem.  <br>Czy uważasz, że tym sprzętem warto robić astro-foto?  Czy innym modelem, cyfrową lustrzanką się nie da?<br><br>Acha, co do zdjęć córki, to mogę coś podesłać, bo niektóre są fajne.  Jest jeden problem - waga plików po 800-900kb.<br>
Odpowiedz
Poza tym jak widzę zdjęcia Małka robione webem z 9cm lustra, to jakoś nie przekonują mnie zdjęcia cyfrówkami.
Odpowiedz
Witam<br>czy kamerka czarno-biała do pracy ciągłej 0,3lux-a nadaje się do astro foto, są na Allegro po 175 zł, marwi@list.pl,<br>andrzej z opola
Odpowiedz
Cytat:<br>Czy uważasz, że tym sprzętem warto robić astro-foto?  Czy innym modelem, cyfrową lustrzanką się nie da?
<br><br>Uważam, że warto jeśli się ten aparat ma i nie planuje się go sprzedać. Nie warto go kupować tylko do astrofoto. Lustrzanką cyfrową DS będzie duzo lepsze niż CP i web'kami. Poszukaj po internecie. Jednak najładniesze fotki DS jakie widziałem to SBIG ;D<br><br>
Cytat:<br>Acha, co do zdjęć córki, to mogę coś podesłać, bo niektóre są fajne.  Jest jeden problem - waga plików po 800-900kb.<br>
<br><br>Poproszę to najładniejsze. ;D<br>
Odpowiedz
Togalku. Sbig to specjalistyczne CCD do astro  za sporą kasę.   Papatki mówił, że trzeba do tego jeszcze wheela z filtrami i godziny na obróbkę.  Takim fanem tego sportu to chyba jeszcze nie jestem.<br>Web kosztuje 400-500 zł i już można fajne planetki cykać.  Do DS negatywowa bądź cyfrowa lustrzanka, którą można również do iinych okazji wykorzystać.  Są to w sumie uniwersalne rozwiązania.  
Odpowiedz
Poprosimy fotki Twojej córy na Forum Crocodylu - czego na priva! ;D<br>PS. <br>Jeśli córa jest tak ładna, jak sympatyczny jest Tatut - to z przyjemnością zniesiemy te 800-900kb.<br><br><br>
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
ekhmm godziny na ekspozycje.... a obrobka to przy wprawie moze jakies 45 minut... Wink<br><br>Pozdrawiam !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
<br><br>    O jeny...naprawde ładne...chyba kupie aparat cyfrowySmile
Odpowiedz
Panowie, zrobiłem małą korektę kolorów we wszystkich moich pokazywanych ostatnio fotach. Jak Wam się teraz podoba? <br>Pozdr<br>Małek<br><br>PS. Do tych ktorzy wchodzą do tego postu "przez emaila" -  poprawiona fota jest na miejscu poprzedniej czyli na pierwszej stronie wątku Wink Wink Wink
Odpowiedz
Bielack;<br>jak koniecznie chcesz popatrzeń na moją córę, to rzuć okiem na to.  Zdjęcie oryginalnie zrobione w 4MPix skróciłem do rozmiaru bardziej akceptowalnego.  Jakość chyba nie ucierpiała.<br><br><br>http://republika.pl/crocodile/Ola/Obraz%20017new.jpg
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości