Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JOWISZ 21.04.2003
Adam, ja 6K zł chwilkę temu wybecylowałem na 8" - i teraz mam problem, bo całość waży prawie 40 kg i nie bardzo mam jak z tym samemu na spacerek wyjść. Popatrz na moje fotki z tego 200K - złe nie są, jak na jasno oświetlony balkon i amatora. Nie chcę się go pozbyć bo jest kiepski - wręcz przeciwnie. Ale jeszcze nie mam autka żadnego i nie mam się jak poruszać z takim ciężarkiem. A taki ETX to walizkowy sprzęcik jest...
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
Bielack<br>Dobry statyw i montaż jest lekarstwem.<br>Możesz obwiesić go dodatkami jak choinkę.<br>Ten oryginalny, to kosmiczne nieporozumienie.<br>Wtedy ten 200K to dopiero telep kompaktowy
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz
Taaa, kompaktowy montarz do 11kg teleskopu - chyba masz EQ6 na myśli?  Wink<br>Do trójnogu Zeissa już się powoli przymierzam ale montarz... Może poproszę Janusza by mi zAstrokrakował telep na lżejszy? Wymienić oryginalne 5 kg stali na 1kg Alu? Wtedy może i EQ5 by pociągnął...
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
W TAL 200K to nie masa a ogniskowa jest twoim głównym wrogiem stabilności montażu i statywu, pamiętaj o tym  ;D<br>Lekkie Celestrony i Meady 200/10 na swoich widełkach też nieźle sie telepocą na wietrze pomimo swoich filigranowych tubek z cienkiej blaszki ALU i lekkich cienkich korektorów :o<br>Caly myk leży w montażu zdolnym uprowadzić taką ogniskową jak 2 metry, to naprawdę poważne wyzwanie dla mechaniki precyzyjnej i to nie tylko rosyjskiej :Smile
Odpowiedz
Zanim zejdzie niżej - koniecznie kliknąć trzeba i zobaczyć:http://www.weasner.com/etx/guests/2003/g...anets.html<br>Fotka co prawda znajoma, ale miło zobaczyć, że "swój chłopak" ma się czym pochwalić w porównianiu z innymi!<br><br>A wracając do 200K i jego montarzu - do obserwacji wizualnych jest bardzo dobry. Co prawda, mechanizm co pewien czas zaczyna brzęczeć na chwilkę, ale da się to znieść  Smile. A i webcamerkować można bardzo komfortowo - Jowisz w kadrze utrzymuje mi się ok 20-30 minut (z barlowem 2x) w zależności od staranności ustawienia statywu na balkonie. Niestety, nie widzę Polarnej...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości