Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakrycie brzegowe 72 Tauri (5,5 mag) 31 stycznia !!
(03.02.04, 12:16)Pawel_Maksym link napisał(a):Tak tak tak!
Ale pamietajmy o tym, że prowadząc obserwacje z kilku mijsc trzeba dobrego doświadczenia koordynatorów.
Nie można dopuścić do tego by stanowiska na kilku ekspedycjach sie dublowały!

Więc jesli byś Robercie decydował się na organizacje obserwacji u siebie to bądźmy w kontakcie by wyszło to tak pieknie jak w kwietniu w Wągrowcu-Pabianicach-Tumlinie!

Pozdrawiam
Paweł

Nie nie nie! Wink

Nie chcę organizować obserwacji grupowej, a jedynie obserwację podjąć. Ja ze względu na stan zdrowia na pewno nie wybiorę się w dłuższą podróż i nie zawitam do centrum Polski.
Chcę sobie przypomnieć ten typ obserwacji i nawet jak sam ruszę na stanowisko i uda mi się zaobserwować kilka zakryć i odkryć w pobliżu granicy to będę szczęśliwy.

Jeżeli będą chętni z okolic Krosna to może zrobimy coś wspólnie oczywiście koordynując to z grupą z centralnej Polski.
A może też zaistnieć sytuacja, że ładna pogoda będzie najpewniejsza w południowo-wschodniej Polsce i Kraków skusi się na ten rejon. Czasami jest tak, że zbliżający się od zachodu front atmosferyczny dociera do mnie kilkanaście godzin później niż do centralnej Polski i tu widzę pewną szansę dla siebie.

Tak więc zrobię wstępne rozeznanie na początku na mapie, a potem może i w terenie, a z czasem zobaczymy jak sytuacja się rozwinie.

Życzę więc udanych obserwacji, a ja to tylko taki mały dodatek. Wink

Robert
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości