Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księżyc 9.V.2003
Oto moja najnowsza mozaika Księżyca, robiona przy średnim seeingu:

[Obrazek: mozaika9052003maly.jpg]

Tutaj większa wersja foty (100kb)
http://www.astronomia.net.pl/kubamalecki...03duzy.jpg
Odpowiedz
No i tak trzymac. Gdyby trafić na ciag pogodowy rzedu<br>tygodnia, dwoch, to by animacje zrobil extra.<br>Ale marzyciel jestem.
Odpowiedz
Noooo łysy jest swietny!
Malutki ząbek na godzinie 10 Wink
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48&quot; N, 48° 05' 26&quot; E LX200 10&quot; + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Cytat:Malutki ząbek na godzinie 10

No tak to jest jak trzeba wszystko składac w paincie... Wink
pozdr
Odpowiedz
Ciekawe jaka ogniskowa trzeba byloby robic zdjecie i cala mozaike zeby potem wydrukowac ksiezyc 1x1 m...?
Moze ktos to kalkulowal...
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48&quot; N, 48° 05' 26&quot; E LX200 10&quot; + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Z punktu widzenia grafiki potrzeba bedzie ok 8000 (w jednej osi) pixeli, aby uzyskac dobra jakosc np na ploterze wielkoformatowym (ok 200 dpi). Ale praktycznie rzecz biorac, taki duzy wydruk w formacie powiedzmy B1 mozna zrobic z 5000 pixeli, czyli jakies 7-10 obrazkow w poziomie mozajki.

Ja mam taki wlasnie plan (przy ogniskowej 2400 na CCD wychodzi mi wlasnie cos ok 5000 px na szerokosc), tylko z pogoda trudno mi sie ustawic. Chcialbym zrobic nie caly ksiezyc, tylko kiedy jest go mniej niz polowa, a reszta podswietlona swiatlem popielatymSmile. Roboty troche jest, ale gdyby trafic na dobre warunki, przygotowac sprzet itp to jest to wykonalne.
Mozajke nagrywac dryfem i potem z kazdego "pasa" nagrania robic 8-10 stackow (po ile to nie wiem, trzeba wybrac).
Trzeba tylko zapakowac porzadny duzy dysk!
Odpowiedz
Taka fota byłaby przednia, ale ciężko byłoby tak dobrac ekspozycje na kamerze by wyszlo swiatlo popilelate i zeby widoczna czesc ksiezyca nie byla przeswietlona ??? No chyba ze jakos mozna by to poskladac z roznych zdjec o roznych ekspozycjach...
pozdr
Odpowiedz
Księżyc przedni...

zastanawiam się czy ja mógłnbym zrobić mozaikę z moją ogniskową 3500mm - chyba nie za bardzo, no chyba, że jakiś kawałek, ale na razie nie mam czasu na zabawę Wink

Kuba - kongratulieren fur Akkusativ Wink
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości