Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Losmandy
Obawiam się, ze dylemat jest jeszcze inszy. Ci których stać na 10D to stac też na dobry montaż tych których nie stać na 10D nie stac też na montaż i tak naprawdę tu jest pies pogrzebany. Oczywiście są wyjątki ale jest ich w skali kraju niewiele. Kamery klasy 10D muszą stanieć do 2000zł aby to się stał popularny sport.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
Niestety montaż ten jest „trudno” dostępny w Europie, a jeśli już to cena jest odpowiedni wyższa niż za oceanem, skąd ja go przywiozłem. Cena tego montażu jak i informacja co wchodzi w jego skład znajduje się pod adresem www.losmandy.com/gm8.html.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Wrzuciłem pytanie na forum uzytkowników losmandy
na yahoo czy mozna uzywać GM8 pod tałem i odpowiedzieli mi ze mozna i że o przedwczesnym zużyciu sie montazu nie ma mowy , co innego natomiast jesli chodzi o długoczasowe ekspozycje w ognisku głównym. Zeby móc takowe robić montaz powinien być obciążony tylko do połowy możliwości,
a zatem w przypadku tej tuby moze być problem.
Mam pytanie czy w standarcie jest lunetka biegunowa i statyw czy trzeba dokupić osobno ?
Takahashi FS-128 APO Montaz SPHINX SXW
Odpowiedz
Witam,

Odnośnie długich ekspozycji to wszędzie piszą, że montaż musi być obciążony poniżej swoich możliwości czyli zawisić na nim można conajwyżej ok. 2/3 jego możliwości. Pocieszeniem jest fakt, że przy obecnych technologiach cyfrowej fotografii zaczynają wystarczać coraz krótsze czasy naświetlania.
Odpowiadając na twoje pytanie w skład GM-8 wchodzą:
1. trójnóg
2. głowica wraz z dwoma silnikami krokowymi
3. tzwn. hand control
4. podstawowa elektronika
Lunetka biegunowa niestety jest dostępna za dodatkową opłatą.

Wykrzesałem z siebie ostatki energi i wrzuciłem krótki opis (jeśli sa rażące błedy to przepraszam, bo nie mam już siły tego czytać) tego montażu na swoją stronkę http://telewy.republika.pl, w kategorii "mój sprzęt".

Pozdrawiam
Odpowiedz
Jako uzupełnienie dodam jeszcze, że montaż można nabyć taniej ale bez silników i sterowania, taki bynajmniej znajduje się w ofercie sklepu, w którym ja kupiłem swój egzemplarz http://www.e-sci.com/ Acha, pdane tam ceny są w dolarach kanadyjskich a nie amerykańskich.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości