Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NGC6888
Mój letni projekt-na razie tylko  zajawka i patrząc na prognozy pogody,to mam szlaban na focenie przez najbliższe dwa,albo nawet trzy tygodnie. Prezentuję zatem urobek ostatnich nocy.

Skala 100%. Gwiazdy u mnie są pojechane,bo wiało jak diabli,ale skala mgławicy rekompensuje mi to.

SW 120ED,SW x0.85,ST8300,Ha-5 godz

EDIT:niestety forum nie obsługuje większych plików,dlatego wrzucam z zew. serwera

[Obrazek: 539_04_12_15_9_24_37.jpeg]

Odpowiedz
Jak to jest, że po 5 godzinach wychodzi tylko tyle "KŁAKÓW" vs. moja wersja 1 godzinna, oczywiście nie bez wad  Angel
Rozumiem, że sprzęt jest ciemniejszy, ale.
Gwiazdki fajnie wyglądają.

EQ6. SW Quattro 8" + coma corrector + koło filtrowe + Atik 314 L+
SW 102/500 + Atik Titan
H alpha Baader Planetarium 7 nm 1,25"
10 x 600 sek
-7 stopni
darki, biasy, bez flatów, tylko stretch
Leszno, 2014.07.22.

Załączone pliki Miniatury

Pozdrawiam, Bartosz Leszno  51° 50'  , 16° 33'
Odpowiedz
Nie masz co narzekać. Jak dla mnie Twoja wygląda równie dobrze.

Odpowiedz
Udało mi się zebrać kilka klatek tlenu. Szału nie ma,ale jest podlgąd ,jak to może wyglądać. No i coś mi prawa strona poleciała

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Udało mi się dopalić kolejne klatki tlenu i po złożeniu wszystkiego mam mieszane uczucia i nie wiem czy dopalać dalej czy nie. Powiedzcie mi proszę,czy taka obróbka idzie w dobrym kierunku? O ile przy innych obiektach nie mam większego problemu z luminacją,o tyle tutaj nie wiem jak pomieszać kanały. Ta wersja jest chyba najlepsza jaka mi wyszła,choć i tak jest daleka od ideału. Gwiazdy zmasakrowałem,ale świadomie,więc to nie problem. Problemem jest sama mgławica i tło. Do tego ten tlen wygląda jakby był domalowany w paincie Wink

[Obrazek: 539_04_12_15_9_24_59.jpeg]

Odpowiedz
(27.05.15, 20:48)Patrix napisał(a): Udało mi się dopalić kolejne klatki tlenu i po złożeniu wszystkiego mam mieszane uczucia i nie wiem czy dopalać dalej czy nie. Powiedzcie mi proszę,czy taka obróbka idzie w dobrym kierunku? O ile przy innych obiektach nie mam większego problemu z luminacją,o tyle tutaj nie wiem jak pomieszać kanały. Ta wersja jest chyba najlepsza jaka mi wyszła,choć i tak jest daleka od ideału. Gwiazdy zmasakrowałem,ale świadomie,więc to nie problem. Problemem jest sama mgławica i tło. Do tego ten tlen wygląda jakby był domalowany w paincie Wink

Super Smile
Odpowiedz
Wrzucam jeszcze gifa,żeby pokazać jak wygląda kanał tlenu i wodoru.

[Obrazek: 6888gif_zpsiyypd1gq.gif?t=1432752986]

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości