Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NGC 4565
#1

To jeszcze jedna galaktyka ze sto dwudziestki. Pierwszy raz zszedłem do temp. -40 i nie mam klatek kalibracyjnych do tego. Sądziłem,że przy tak zimnym czipie,tło będzie gładkie,a tymczasem wyszedł większy syf,niż jak robię na -25.

SW 120ED,SW x0.85,ST8300-30x300sek


Załączone pliki Miniatury
       

Odpowiedz
#2
Ale galaktyka wyszła Smile
Odpowiedz
#3
ja bym chciał dostać te 30 klatek, wydaje się niemożliwym, żeby przy tylu klatkach wyszło takie mydło. Da się to spakować i gdzieś wystawić? Gołe klatki L bez kalibracji.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
#4
Nie znam oczywiście tej kamery, ale na moje oko problem tła w tym przypadku wynika z braku bias-a. Z moich obserwacji wynika, że jest to najczęściej niedoceniany element w procesie obróbki fotek. Wiele osób nie robi bias-a wychodząc z założenia, że siedzi w dark-u i ostatecznie będzie odjęty. Pół biedy jeżeli dark-i nie są skalowane, ale generalnie i tak lepiej wychodzi po wykonaniu całego preprocessingu zgodnie z regułami. Nawet jak matryca niewiele szumi elektronika może dodać coś od siebie i bias znacząco poprawi tło. W moim przypadku (bias mam fatalny) nie mam mowy o jakiejkolwiek fotce bez tego elementu. Twoja kamera na pewno jest pod tym względem lepsza, ale wykonanie bias-a niewiele kosztuje (czasowo), więc nie zaszkodzi spróbować.
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
#5
(10.03.15, 17:13)papatki link napisał(a): ja bym chciał dostać te 30 klatek, wydaje się niemożliwym, żeby przy tylu klatkach wyszło takie mydło. Da się to spakować i gdzieś wystawić? Gołe klatki L bez kalibracji.

Nie mam pojęcia gdzie mógłbym wstawić tak duży plik,ale nie sądzę,żebyś coś lepiej z tym zrobił. Po jednym ruchu na krzywych robi się sieczka.

(11.03.15, 15:00)GrzegorzP link napisał(a): Nie znam oczywiście tej kamery, ale na moje oko problem tła w tym przypadku wynika z braku bias-a. Z moich obserwacji wynika, że jest to najczęściej niedoceniany element w procesie obróbki fotek.

Mam całą bibliotekę klatek kalibracyjnych i zawsze ich używam,odkąd Michał mi na to zwrócił uwagę. W tym jednak przypadku,nie mam szans żeby dorobić chociaż biasy w temp. -40st,bo to była jedyna taka zimna noc. Ledwo co zrobiłem darki na -30,a i tak nie mam ich tyle co bym chciał.

Odpowiedz
#6
Ja wstawiam kamerę do lodówki lub zamrażarki w zależności od wymaganej temperatury. Mój Atik 314L+ ma delta T 27 stopni. A po sesji niestety to pozostaje tylko spanie Smile
Pozdrawiam, Bartosz Leszno  51° 50'  , 16° 33'
Odpowiedz
#7
tutaj możesz wstawić za free 2GB, nie sądzę żeby te klatki ważyły więcej. Chcę w to zerknąć, żeby mieć pewność co idzie nie tak Patryk.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości