Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Simeis 147 czyli z motyką na księżyc
To miał być mój cel numer jeden na ten okres zimowy,jednak przez przypadek stałem się posiadaczem RC8,cały czas kombinując z tym teleskopem i krótko mówiąc olałem krótkie ogniskowe. Dzisiaj pomimo fatalnych warunków i mocno świecącego księżyca postanowiłem spróbować,czy wogóle jest sens z miasta palić tą mgławicę. Wniosek jest prosty-gratuluję wszystkim,którzy podeszli do tego tematu. Wg mnie,to jest mega wymagający obiekt. Na pewno Wessel zaraz napisze,że jest jasny Wink Na pewno wrócę w to miejsce za rok,bo chyba teraz nie uda mi się go odpowiednio przysmarzyć.

Pogody strarczyło raptem na 7 klatek,które i tak były już z lekka zachmurzone,ale jest-Simeis 147 Smile

ST8300,Canon 200mm 2.8L@f3.5,AZ EQ6GT,Ha-7x900 BIN 2

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Dzięki za podzielenie się uzyskanymi wynikami Smile
Odpowiedz
u mnie z 7 klatek po 1200 wyłazi tyle to kawałek po dolnej prawej - a że sprzęt nieporównywalnie ciemniejszy
więc rzeczywiście mgławica jest jasna  Wink

sklejone tylko i lekkie levelsy zrobione na stacku - potem resize - a i tak widać kropki bo nie mam jeszcze w bibliotece darków na -40 (i pewnie do zimy nie zrobię Wink )

hmmmmm...
Odpowiedz
Widzę,że nie tylko ja te rojony chciałem ustrzelić. Będziesz walczył z tym obiektem,czy odpuszczasz temat?

Odpowiedz
Patryk trzymam kciuki ale osobiście uważam, że nie uda Ci się zrobić zdjęcia tego obiektu.
1. Należy zrobić ze 20-30 klatek i to myślę, że 20-30 minut minimum
2. Bez Księżyca.

Smile
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
bardzo fajne są te kłaki ale przy moim setupie musiałbym walić mozaikę na kilkanaście klatek x 30 klatek jedna klatka dla samego Ha
ło matko ileż to nocek
kolejny rok mam jedno życzenie - marzenie - zrobić dobrze 1 obiekt w SHO
nie mówię tu o klasie światowej tylko o poziomie samozadowolenia mojego Big Grin

EDIT:
mam już troche OIII do NGC281, IC410 OIII i SII do IC1848 w każdym temacie nie biorę się za sklejanie bo mam dopiero po 20 i parę klatek - a to zdecydowanie za mało
muszę zmienić sprzęt na dużo jaśniejszy do narrowbandytyzmu - walenie klatek w siarce po 3600 może jest i męskie ale mocno obniża ilosc klatek na noc co daje słabą średnią materiału do złożenia  ;D
hmmmmm...
Odpowiedz
(09.03.15, 16:58)Tadeopulous link napisał(a):bardzo fajne są te kłaki ale przy moim setupie musiałbym walić mozaikę na kilkanaście klatek

a nie byłoby prościej podpiąć kamerę do jakiegoś obiektywu? Popatrz na symulację jak z Twoją kamerą by wyszedł ze 135mm.

Odpowiedz
z kółkiem filtrowym, OAGiem itd nie ma planszy żebym złapał ostrość ze zwykłym szkłem
a nie chce mi sie rozkręcać połowy AstroBudki żeby przekręcać co chwila szkiełko na EDka i na odwrót

upatrzyłem sobie następne szkło TSa 90 / 500 i jak tylko spłacę kredyt na EQ6 będę kombinował na tą rurkę ...
hmmmmm...
Odpowiedz
(09.03.15, 20:12)Tadeopulous link napisał(a):z kółkiem filtrowym, OAGiem itd nie ma planszy żebym złapał ostrość ze zwykłym szkłem

No tak. O tym nie pomyślałem. Ja do obiektywu musiałem jeszcze dokupić filtry 2",bo w kole mam 36mm. Z obiektywem jest trochę kłopotów,ale na takie kadry nie ma wyjścia.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości