Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canon EOS 10D - pierwsze starcie (uwaga! pare fotek)
Pytanie techniczne - w web-ccd widac spore "duchy" od promieniowania w podczerwieni a tu na zdjeciach
czysciutko, CMOS jest na to mniej czuly ? czy ma jakis IR-cut ?
czy po prostu matryca za tyle kasy jest odpowiednio profilowana
w widmie ?
Szukalem jakiegos IR-cuta po sieci ale wszystko drogie (stosunkowo do webcama Wink co robicie na tanich webccd aby to ograniczyc ???

Andy
ETX 90, ToUCam; "Leade 10x50" Canon 450d . Tayam's 4 metors KONIN 52.217N, 18.267E http://www.picasaweb.google.com/sp3uca.astro http://www.picasaweb.google.com/sp3uca 664 044 035
Odpowiedz
Świetnie ci wyszły te zdjęcia Smile
Odpowiedz
Witam,
dorzucę jeszcze swoje trzy grosze w kwestii analog vs. cyfra. Byłem zdecydowanym zwolennikiem analogowych rejestracji DS, niestety coraz mniej filmów nadaje się do astrofoto (wycinają czerwień >Sad ) .
Zaczyna robić się kłopotliwie - jaki film do M42, jaki do M31 Tongue :'(.
Jakiś czas temu rzuciłem na forum temat "jaki film do astrofoto" - były chyba ze cztery posty, że Kodaka Supra, ale stara - nie RS - kurczę, gdzie kupić taką "starą" Suprę ???? Nigdzie !!! :'( A nowa (RS) to porażka !
Tak, przenoszę się z fotografowaniem nieba do "cyfrowców" - z racji posiadanych już szkieł pewnie będzie to Nikon ... :'( Wink Smile
Pozdrawiam,
Jurek
Jerzy Łukasiewicz Takie tam szkiełka...
Odpowiedz
(08.09.03, 22:43)Czarek W link napisał(a):M31 - pojedyńcza klatka ISO 800, czas 30s, Obiektyw 180mm f/2.8 piggiback na LX
Droga Mleczna - pojedyńcza klatka ISO 800, czas 30s, Obiektyw 180mm f/2.8, piggiback na LX
Plejady - pojedyńcza klatka ISO 800, czas 30s, Obiektyw 180mm f/2.8, piggiback na LX

Czarku, tak sobie spogladam na przemian: raz na Twoje fotki, raz na swoja karte kredytowa.
Mozesz jeszcze powiedziec co to za obiektyw 180 mm?
Odpowiedz
Słuchajcie, już byłem bardzo blisko Nikona CP 5000, ale pokazałem link do EOS`a 300D i mój szef, miłośnik lustrzanek - zakrzyknął "Panie Piotrze, to jest TO!". I już szuka po Stanach, kto to tam będzie wracał niedługo. A że znajomych ma wielu i do tego konkretnych, mam powody przypuszczać, że będę mógł zobaczyć EOS 300D z bliska.

Czy ja też będe mógł liczyć na podobne rezultaty co Czarek? pomijam "ciemne, Kudłacze niebo" - gdzie może wyjść jego stosunkowo niska cena?
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Odpowiedz
Moim zdaniem tak i to za (duzo ;D) mniejsze pieniadze. Aparat ma o kilka(nascie?) funkcji mniej, ale astrofotki powinny wychodzic podobnie jak z 10D.
Odpowiedz
(12.09.03, 20:03)Togal link napisał(a):[quote author=Czarek W link=board=5;threadid=1581;start=0#msg23702 date=1063057387]

M31 - pojedyńcza klatka ISO 800, czas 30s, Obiektyw 180mm f/2.8 piggiback na LX
Droga Mleczna - pojedyńcza klatka ISO 800, czas 30s, Obiektyw 180mm f/2.8, piggiback na LX
Plejady - pojedyńcza klatka ISO 800, czas 30s, Obiektyw 180mm f/2.8, piggiback na LX

Czarku, tak sobie spogladam na przemian: raz na Twoje fotki, raz na swoja karte kredytowa.
[/quote]

Wyręczę Czarka w odpowiedzi. To oczywiście Sonnar Zeiss'a.
Odpowiedz
no to ostatnie pytanie, ten sonnar jest zdaje sie od Pentacona SIX ?troche juz kiedys o tym pisalem, NRD-owski zeiss ma naprawde daleko do tego prawdziwego, ale potwierdzam ze ten obiektyw jest pyszny ! Mam takowy i go regularnie uzywam z Nikonem do portretu.

Pozdrawiam !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Michal, czy mozesz polecic jakies 2 konkretne obiektywy do tego aparatu? Tak, aby objac 28-200 mm?
Odpowiedz
(12.09.03, 20:03)Togal link napisał(a):[quote author=Czarek W link=board=5;threadid=1581;start=0#msg23702 date=1063057387]

M31 - pojedyńcza klatka ISO 800, czas 30s, Obiektyw 180mm f/2.8 piggiback na LX

Togal,

Obiektyw to Sonar 180mm f/2.8 CarlZeiss z gwintem m42x1 i przejsciówką na bagnet w standardzie EOSa

Pozdrawiam,
Czarek

[/quote]
LX50 10", ETX-90EC
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości