Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój pierwszy Słoń:)
W końcu od początku marca udało mi się znaleźć obiekt i pogodę na obiekt, aby wypróbować "nowy" Canon 400D mod. na mgławicy:)
[Obrazek: full_5447.jpg]
Piękno naukowej przygody polega na tym, że nigdy nie zabraknie dalszych znaków zapytania" (ks. M. Heller).
Odpowiedz
Jak to jest pierwszy to ja chce następne.
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
Z radościąSmile będzie pogoda i czas, spróbuję zrobić nowe zdjęcia, jednak ze Słoniem muszę odpocząć - do tego zdjęcia materiał zbierałem 19, i 25/26 maja i mam trochę przesyt tego kawałka niebaSmile
Piękno naukowej przygody polega na tym, że nigdy nie zabraknie dalszych znaków zapytania" (ks. M. Heller).
Odpowiedz
Popracuj trochę nad balansem, na teraz to zdjęcie jest zbyt ciepłe, no i stosuj mniej agresywnie algorytm zmniejszający gwiazdy i odszumiający.

Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Jeszcze jak byś podał jakim sprzętem było to robione i jakie czasy to byłby komplet  Wink

Odpowiedz
Dziękuję bardzo za uwagi!
Podejdę do obróbki jeszcze raz (choć operacja zmniejszenia gwiazdek jest nieuniknionaSad (chyba, że zestakuję tylko 20 zdj. z idealnymi gwiazdkami...)
WO Zenithstar 70, TV 0.8x, SW EQ 3-2, Canon 400D mod., 55x120s. ISO 1600.

Pozdrawiam!
Odpowiedz
Czy ja dobrze rozumię,że robisz zdjęcia na nie guidowanym EQ3?

Odpowiedz
zrób sobie dla próby to 20 sztuk, poważnie - nie ma co robić napinki na nie wiadomo ile exp. bo choć różnica pomiędzy 55 a 20 jest bardzo duża to w detalu pomiędzy poruszonymi a nie też będzie. Lepiej mieć mniej dobrych niż całe zdjęcie pojechane.

Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Tak, to EQ 3-2 (i to podarowany w prezencieSmile, ale są obszary nieba, że przy ogniskowej 344mm daje 90% punktowych gwiazd.
Tu z 70 zdj. 15 odrzuciłem, a dla ideału powinienem zostawić 20. Z ciekawości zestakuję to 20 zdjęć, zobaczę, czy będzie lepiej, czy gorzej.
Niebawem zamieszczę wynik.
Odpowiedz
(29.05.14, 22:18)MarcinS link napisał(a): Tak, to EQ 3-2 (i to podarowany w prezencieSmile, ale są obszary nieba, że przy ogniskowej 344mm daje 90% punktowych gwiazd.

No to tym bardziej należą się Tobie słowa uznania. Jak na taki sprzęt,to uważam,że wyszło bardzo dobrze,choć nie zaszkodzi jeszcze pokombinować troszeczkę przy tym Wink

(29.05.14, 22:18)MarcinS link napisał(a): Niebawem zamieszczę wynik.

Czekam z niecierpliwością

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości