Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IC 1396- trąba widziana Canonem
Witam.
Noc zapowiadała się ładna i tylko na godzinę niebo zasłonił dywan chmur. Na moje nieszczęście od czasu do czasu wiatr dmuchnął i niestety gwiazdki nie są idealne. Jednak 10 cali na HEQ5 to trochę dużo i wystarczy lekki wiaterek,a tuba trzęsie się na wszystkie strony. Niemniej jednak zestakowałem wszystkie klatki i efekt prezentuję poniżej. Coraz bardziej jestem zadowolony z użycia filtra Halpha. W końcu pozbyłem się problemu z tym cholernym LP,choć kosztem rozdzielczości. Teraz tylko czekam na następną pogodną noc,żeby dopalić kolor.

Neton 10",MPCC MkIII,Canon 350D,Ha 12nm - 20x600sek. ISO800

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Patryk skonwertuj ten plik do RGB bo przeglądarki lekko świrują jak zapiszesz jpg-a w skali szarości. Mogłeś kadr nieco niżej zrobić (tak, żeby załapało się więcej mgławicy).
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(02.08.13, 10:57)papatki link napisał(a): Patryk skonwertuj ten plik do RGB

Panie Prezesie,melduję wykonanie zadania  ;D 

A co się tyczy kadru,to cięzko wykadrować z tym filtrem,więc to tak trochę na chybił trafił  Wink

Odpowiedz
Wersja kolorowa Wink

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości