Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NGC7380
I znowu wycelowałem w oklepany obiekt - ale taki który nie znajduje się jeszcze w moich zbiorach.

Tradycyjnie miałem zakończyć na zbieraniu  5 [h] materiału, ale wyczyn wessela z 16 godzinami zdopingował mnie do dopalenia materiału w sumie powstało 535 [min].

W sumie 30 klatek, ale z różnymi czasami (5,10,15,20,30 [min])  - głównie były to klatki 20 minutowe  w okolicach 24 (tak z pamięci [Wink] ).

Niebo miałem wyjątkowo czyste i tylko Księżyc w pełni przeszkadzał w zbieraniu tlenu 9prawdopodobnie zrobiłbym już jakiś marny bicolor [Wink] )

Z obróbka celowałem w uwypuklenie ciemniejszych mgławic, a wyszło tak, że moja córka bez wahania opisała mi czarodzieja [Big Grin]

[Obrazek: index.php?view=image&format=raw&type=img...Itemid=163]

http://www.astronomia.vot.pl/index.php?v...Itemid=163
Odpowiedz
(24.07.13, 09:20)JaLe link napisał(a): Z obróbka celowałem w uwypuklenie ciemniejszych mgławic, a wyszło tak, że moja córka bez wahania opisała mi czarodzieja [Big Grin]

W sumie racja Smile
Odpowiedz
Super wyszło, gratuluję Smile.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości