Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lew upolowany
Prezentuję moje pierwsze zdjęcie zrobione w RAW'achSmile Polowałem na Lwa, a właściwie na Tryplet - trudne zadanie (jeszcze nie zamontowałem celownika), ale zerkaniem udało mi się wyszukać emki z trypletu. Niestety chyba trąciłem montaż, bo nie mogłem wyjść z 70s. naświetlania (a zdarza się, że przy ogniskowej 430mm ciągnie nawet 180s.), dlatego ta fotka to 31x70s. ISO 3200.
Sprzęt: WO Zenithstar 70mm, f/6,3, F=430mm, Nikon D3100.
Ciągle walczę z obróbką (dss, fitswork, gimp), ale jak widać bez komercyjnego programu chyba ani rusz...

Załączone pliki Miniatury

Piękno naukowej przygody polega na tym, że nigdy nie zabraknie dalszych znaków zapytania" (ks. M. Heller).
Odpowiedz
ja bym na początek nie ustawiał tła na 0/0/0
jest za czarno - reszta detali też od razu leci w kosmos  Wink
hmmmmm...
Odpowiedz
No poleciała w kosmos, ale tło było brzydkie.
Nie ustawiałem tła na zero, lecz ściągnąłem go krzywymi, korekcją barw itp.
Coś z niego zostało - ale to zależy od monitora, choć to mnie nie usprawiedliwiaSmile
Jak będę miał czas to obrobię materiał na nowo.

Za to wielką niespodzianką dla mnie okazała się supernowa SN 2013am, którą zamieszczam na obróconym, wyostrzonym i trochę rozjaśnionym zdjęciu poniżejSmile

Piękno naukowej przygody polega na tym, że nigdy nie zabraknie dalszych znaków zapytania" (ks. M. Heller).
Odpowiedz
Po pierwsze primo to gratuluje supernowej. A po drugie primo to Tadzik ma rację;za mocno wyciąłeś tło;spóbuj jeszcze raz podejść do tego materiału.
A jeżeli chodzi o darmowe programy to są dwa,IRIS i PixIsight LE. Ja się tego trzymam i nazbyt nie narzekam,choć gdybym dorwał jakiegoś taniego PSa to bym się nie pogniewał  Wink

Odpowiedz
Dziękuję za uwagi!
Powalczyłem, ale prawdopodobnie na ten obiekt czasy są za krótkie i kamera nie taSmile Zostawiam ten materiał, bo boję się, ze pochłonie mi jeszcze za dużo czasu, a efekt i tak będzie niemiarodajny. To moje wypociny:

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości