Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M33
Witam.
Zacznę od tego,iż coś ewidentnie jest nie tak. Pogoda w nocy dopisuje,rosa no optyce się nie zbiera,wszystko działa jak należy-jednym słowem "miodzio" . Coś mi się zdaje,że to cisza przed burzą i tylko czekać,aż coś się skaszani. ;D Wracając jednak do tematu; prezentuję moją M33,którą po nieudanych bojach z QHY6 postanowiłem ustrzelić Canonem. Nie jest to łatwy obiekt,ale jakoś nie dawał mi spokoju i musiałem się na niego w końcu zasadzić.

Sprzęt nieustannie modyfikowany sprawia coraz mniej kłopotów,chociaż jeszcze czeka mnie trochę wydatków. Przede wszystkim muszę wymienić flattener,bo do ideału mu trochę brakuje. I tak do zdjęcia wykożystałem ED80+FF,Canon 600D,UHC-S,EQ6-33x300sek. ISO800.

[Obrazek: m33canon.jpg]

większa wersja- http://imageshack.us/a/img547/7088/m33k.jpg

Odpowiedz
Super wyszło. Edek rządzi  Smile Co do flattenera - to jakiego uzywasz i na jaki ewentualnie planujesz przejść? Pytam w kontekście swojego setupu (ja mam TV x0,8 ).
Marcin
Odpowiedz
Dokładnie takiego jak masz Ty myślę kupić. Czytałem o nim kilka pochlebnych recenzji. Ja na razie używam WO Reducer/Field Flattener II i nie za bardzo mi on pasuje.

Odpowiedz
No czytając opisy i porównania flattenerówto rzeczywiście ten od TV wypada całkiem nieźle - na pewno lepiej niż WO.
Ja z kolej zastanawiałem sie długo nad flattenerem od SW x0,85. Po pierwsze jest sporo tańszy od TV i ma i z edkiem daje większa ogniskową (510mm).  Gdyby się pewnie wtedy trafił do wziąłbym jego - bo czytałem że z edkami daje dobre płaskie pole. Z tym TV to do końca nie jestem tak przekonany - zresztą zobacz na moje fotki z tym zestawem - daje na moją stronę www pełne klatki bez cropa (www.astronomia.vot.pl) - no czasami tylko obcinam jak wychodzę jakieś przesunięcia po składaniu.  No różnie to wychodzi ale nie mam niestety porównania z innymi flattenerami.

P.S. Dodatkowo co mnie ciągnie do flattenera SW to jeszcze dobre mocowanie ze standardowymi wyciągami 80ed. Wyciagi te maja na końcu gwint M56 - czyli dokładnie taki jak wejście pod flattenera. Czyli do sztywnego (na gwint) połączenia z wyciągiem nie potrzebujesz dodatkowych przejściówek.

pozdro
Marcin
Marcin
Odpowiedz
Widzę, że lokalizacja zmusza Cię do używania UHC-S. Dokup sobie do zestawu jakiegoś mod 300D lub 350 a jaśniejsze mgławice emisyjne znajdą się w zasięgu sprzętu. Będzie pan zadowolony :-)
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości