Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teleskop na Dobsonie - budowa od podstaw
Witam! Czy ktoś z forumowiczów posiada jakieś "plany" dobsona, lub ma jakąś fotorelację z budowy swojego dobsona. Chodzi mi o fotki krok po kroku, ew. jakiś prosty schemacik w poincie. Przeszukałem całe forum, ale jedyne co znalazłem to rysunek ze strony J. Wilanda, który nie do końca mnie zadowala. Reszta linków ( w tym odnośnik ze strony J.Wilanda ) niestety nie działają. Zależy mi na w miarę prostym w budowie dobsem, a "sprytnym" w kwestii użytkowania. Czytałem też wątki o mikroruchach w dobsonach, jednak w tych tematach fotki już dawno temu poznikały ( tu mała prośba do redakcji ) by na tematy które mogą się przydać w przyszłości innym userom - głównie nowym, którzy nie mają jeszcze znajomości i wglądu w profile innych użytkowników, zrobić jakieś miejsce na serwerze na fotki, które by nie znikały po kilku miesiącach jak ma to miejsce na imageshakach i innych fotkach.xyz
Za wszelkie linki, zdjęcia i rady z góry dziękuję!

edit - tytul
Newton 120/900
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Teleskop na Dobsonie - budowa od podstaw - przez InneCzasy - 08.06.09, 22:28
Odp: dobson od podstaw - przez Jarek - 15.06.09, 15:44
Odp: Teleskop na Dobsonie - budowa od podstaw - przez dziadek - 27.06.09, 15:02
Odp: Teleskop na Dobsonie - budowa od podstaw - przez Don Pietro - 20.07.09, 21:06
Odp: dobson od podstaw - przez Don Pietro - 09.06.09, 21:47
Odp: dobson od podstaw - przez McQueen - 11.06.09, 08:23

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości