Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 08.02.04

Sorry Allan20, moja odpowiedź dotyczy poprzedniego postu, a wraz z Twoim daje komiczny efekt Smile

Ludzie opisują swoje techniki przetwarzania wymieniając nazwy programów - to pozwoli Ci się zorientować w zagadnieniu. Resztę znajdziesz we wcześniejszych wątkach na forum, a w razie niejasności śmiało pytaj, ale formułując pytania konkretnie, bo na ogólne mało kto da się nakłonić do odpowiedzi Smile

;D ;D ;D

Re:Obróbka astrofoto - piotrko - 08.02.04

(08.02.04, 12:17)Alkor link napisał(a):Spróbuj rozłożyć obraz na RGB i skorygować indywidualnie poziomy, tak by dla pikseli pasa były niemal równe. Po złożeniu i finalnej korekcji powinno być OK.

Smile Smile Smile

Nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić w PSP. Sad Sad Sad

Powinna gdzieś być komenda w rodzaju "Split RGB", ale szczegółów też nie znam, bo PSP nie używam. Ashtree - na pomoc !

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - malek - 08.02.04

(08.02.04, 08:35)Alkor link napisał(a):To bardzo interesujące Malek co piszesz o tym cieniu - zapewne dasz radę poprzeć to jakimś innym zdjęciem. Wchłonięcie będzie bardzo interesujące i wszyscy chcieli by się na jego obserwację dobrze przygotować ;D

Smile Smile Smile

P.S. Zdradź nam też kilka tajników swojej "kuchni" - mniej zorientowani koledzy, a w tej liczbie i ja sam na pewno chcieliby z nich korzystać.

[Obrazek: Jupiter-20040205-3-p.jpg] fota z 5.02.2004, z ETX 105, ze strony http://www.thedirks.org/astro/.

[Obrazek: 50816-020504_Jupiter_Io_2.jpg] fota Suk'a Lee, tez z 5.02.2004, znalezione na forum cloudynights.com

pozdro

A warsztat Malek, a warsztat - poprosimy jeszcze o opis warsztatu.

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - Bielack - 08.02.04

(08.02.04, 13:22)piotrko link napisał(a):[quote author=Alkor link=board=5;threadid=2550;start=60#msg37541 date=1076239047]
Spróbuj rozłożyć obraz na RGB i skorygować indywidualnie poziomy, tak by dla pikseli pasa były niemal równe. Po złożeniu i finalnej korekcji powinno być OK.

Smile Smile Smile

Nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić w PSP. Sad Sad Sad
[/quote]

Jakis czas temu przygotowałem taki mały "tutorial" właśnie na temat składania kolorowego obrazka z trzech kanałów. Zapraszam do mnie na stronę.
Do Jesiona - jak by tak dobrze zamieszac słowami, to zaraz wyprowadzimy Twoje pochodzenie od króla Popiela. To jest coś bracie - miałbyś chyba najdłuższą gałąź rodową w tym karaju!
Wink

Re:Obróbka astrofoto - CDev - 08.02.04

Colors -> Split Channel -> Split to RGB

Znalazłem jeszcze nieco starsze zdjęcia, oba z forum cloudynights.com:

Z nocy 17/18.01.2004: [Obrazek: 42315-j07_320_70percent.jpg]

i

z sylwestra
[Obrazek: 34659-AJ%20First%20Jupiter.jpg]
By zgadzały sie kierunki na wszystkich fotach, to to zjdecie trzeba by obrócić o 180*. Widać, że struktura koło WCP porusza się ze wschodu na zachód, niestety nie ma szans w najbliższym czasem na połknięcie :-\ Jednak zobaczymy co będzie się dalej działo z tą plamką, może Jowisz zgotuje jej jakiś inny ciekawy los? Wink

(08.02.04, 13:31)Alkor link napisał(a):A warsztat Malek, a warsztat - poprosimy jeszcze o opis warsztatu.

Smile Smile Smile

Jaki warsztat? Wink jesli chodzi o moją obróbkę to juz nie pamiętam co i jak było Undecided W kazdym razie zadnych wielkich zabiegow nie robiłem (co z resztą widać): stackowanie, wavelet, balans kolorów (chyba nie wyszedł Wink). W samym Registaxie niewiele więcej da się zrobić (a przynajmniej ja nie potrafię). >Sad

Re:Obróbka astrofoto - Ashtree - 08.02.04

Oczywiscie wszystkie moje porady dotycza Adobe Photoshop 7, a za chwile CS (w trakcie kupowania).

Nie mam PaintShopPro (i nie bede mial) wiec nie wiem, jak to tam rozwiazano.

Bielack - to ja tyle sie glowilem, skad moje nazwisko, a tu takie piekne wyprowadzenie. Wielkie dzieki - od razu sie lepiej czuje Wink Popiel...hmmm... zle nie brzmi Smile