Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 09.03.04

(09.03.04, 21:54)Togal link napisał(a):Nie znam CST i nie wiem jako to działa w tym programie, ale ImagesPlus też potrafi bardzo dobrze kontrolować sposób odejmowania dark-frame (adaptive dark frame).

Z pewnością masz rację - w końcu trudno podejrzewać, żeby taki specjalista jak Ty używał kiepskich programów - o ich marce świadczy też osoba autora ;D.
CST jest w istocie prostą procedurką, ale zorientowaną na specyfikę Vesty - trudno zdejmuje się z niej DFy, które na dodatek rzadko przystają do rzeczywistości. Własność tą udało się bodaj wyeliminować - i stąd znaczenie programu dla posiadaczy webkamerek.

Pozdrawiam,

Alkor Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - Togal - 09.03.04

(09.03.04, 22:21)Alkor link napisał(a):Z pewnością masz rację - w końcu trudno podejrzewać, żeby taki specjalista jak Ty używał kiepskich programów - o ich marce świadczy też osoba autora ;D.

Alkor please!! Nie jestem żadnym specjalistą. W przeciwieństwie do specjalistów potrafię cieszyć się z tego co mam, czyli 300D + Karmik + IP.
A tak na marginesie: IP wydaje się być programem zorientowanym na 10D/300D + dedykowane astrokamery. Dlatego go polubiłem.

Już ja tam wiem kim jesteś Togal - wystarczy popatrzeć na Twoje zdjęcia i już wszystko jasne (jak Plejady np. :o :o :o).

;D ;D ;D

Re:Obróbka astrofoto - dziadek - 09.03.04

Dobry wieczór
trenowałem dziś Saturna i nie skromnie muszę przyznać, że zbliżyłem się do fotki Heńkowej, fotkę załączę za parę dni bo czekam aż Papatek zciągnie fotki z głowicy paral. bo narazie nie mam jak umieścić. Bardzo fajnie się to wszystko robi i podoba mi śię bardzo.
Nooo i kiedy będą testy Jowiszą?
Pozdrawiam Andrzej z Opola

(09.03.04, 22:53)dziadek link napisał(a):Dobry wieczór
trenowałem dziś Saturna i nie skromnie muszę przyznać, że zbliżyłem się do fotki Heńkowej, fotkę załączę za parę dni bo czekam aż Papatek zciągnie fotki z głowicy paral. bo narazie nie mam jak umieścić. Bardzo fajnie się to wszystko robi i podoba mi śię bardzo.
Nooo i kiedy będą testy Jowiszą?
Pozdrawiam Andrzej z Opola

Ale świetnie - czekamy na fotkę - dawaj ją jak tylko będziesz mógł, albo wyślij mi ją na e-maila, to wrzucę ją "na widok" swoimi kanałami 8).

Co do Jowisza, to trochę materiałów leży i czeka na chwilę wolnego czasu, bo coś ostatnio jestem bardzo zajęty - pewnie szybciej doczekamy się wszyscy poprawy pogody, niż uda mi się coś przetworzyć i pokazać.

Pozdrawiam,

Marek ;D ;D ;D

Re:Obróbka astrofoto - Togal - 09.03.04

(09.03.04, 22:48)Alkor link napisał(a):Już ja tam wiem kim jesteś Togal - wystarczy popatrzeć na Twoje zdjęcia i już wszystko jasne (jak Plejady np. :o :o :o).

;D ;D ;D

Alkor, przy Plejadach to ja tylko asystowałem; moim zadaniem była obsługa pilota, stopera i termosu z kawą. Czarną i najważnieszą robotę zrobił Piotr. Chodzi zarówno o kawę jak i o prowadzenie ekspozycji 8). http://www.piotrpe.republika.pl/

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 10.03.04

(09.03.04, 23:30)Togal link napisał(a):Alkor, przy Plejadach to ja tylko asystowałem; moim zadaniem była obsługa pilota, stopera i termosu z kawą. Czarną i najważnieszą robotę zrobił Piotr. Chodzi zarówno o kawę jak i o prowadzenie ekspozycji 8). http://www.piotrpe.republika.pl/

No świetnie, przyjrzałem się zdjęciom Piotra na jego stronie - moje najlepsze gratulacje i wyrazy uznania ;D ;D ;D.

Jednak równocześnie "przypomniałem" sobie i Twoje osiągnięcia w obróbce planet, które zdecydowanie potwierdzają wcześniejszą diagnozę - potrafisz robić interesujące rzeczy, nieważne czy obsługujesz stoper i pilota, konstruujesz i regulujesz Karmik, czy też używasz programu do obróbki fotek ;D ;D ;D. Mówiłem to już kilka razy i potwierdzam ponownie - niech więc tak zostanie 8).

Pozdrawiam,

Alkor Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 13.03.04

Sprawy organizacyjne:

1. Powoli będą usuwane z serwera starsze pliki z materiałem wyjściowym;

2. Testerów procedurki CST ponownie proszę o zgłaszanie swoich uwag;

3. Wątek jest otwarty dla wszystkich materiałów - każde może w nim anonsować własne pliki źródłowe, zwłaszcza użyteczne w ćwiczeniu obróbki astrofoto.

Pozdrawiam,

Alkor Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - Bielack - 13.03.04

(13.03.04, 11:08)Alkor link napisał(a):Sprawy organizacyjne:
...
3. Wątek jest otwarty dla wszystkich materiałów - każde może w nim anonsować własne pliki źródłowe, zwłaszcza użyteczne w ćwiczeniu obróbki astrofoto.

W takim razie zapraszam do częstowania się moimi obrazkami (11.5Mb) z których powstała fotka z postu "Kolejny maleńki Jowisz z 11 marca". Dla przypomnienia - to jest mój rezultat:
[Obrazek: jow_11.03.04_00h06m_s.jpg]
Miłej zabawy Smile

Re:Obróbka astrofoto - emde - 13.03.04

A oto Twoje-moje:
[Obrazek: JOWBIEL.jpg]