Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 27.02.04

(27.02.04, 21:30)michau link napisał(a):Ponad godzina obróbki 8)Już sam się pogubiłem jak powstawała ta fotka 8) Tongue

Aktualizacja:

Poniżej fotka z naszej galerii. Jak widac(a raczej nie widaćWink ) koniński serwer jest do baniSad
................................................................
pozdro

Teraz wszystko działa i co ważniejsze wygląda świetnie ;D.

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - dziadek - 28.02.04

Dzień dobry
choć z opóźnieniem to załączam moją próbkę Alkorowego M-82
[Obrazek: M-82ABC.jpg]

Ciężko jest wyprowadzić biały środek
Pozdrawiam Andrzej z Opola

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 28.02.04

(28.02.04, 08:23)dziadek link napisał(a):Dzień dobry
choć z opóźnieniem to załączam moją próbkę Alkorowego M-82
[Obrazek: M-82ABC.jpg]

Ciężko jest wyprowadzić biały środek
Pozdrawiam Andrzej z Opola

Czy mógłbyś podać, jakim programem przetwarzałeś klatki, a jeśli to Registax, to czy użyłeś opcji ładowania ciemnej ramki (Load Darkframe) oraz zaznaczyłeś okienko Use darkframe ???

Pozdrawiam, gratulując bardzo udanej próby ;D, czekamy na następne obiekty 8)

Smile Smile Smile

Witam Kolegów
tak, przepraszam zapomniałem o "framach", użyłem registax-a small 2D,
ustawiłem na boczną lewy dolny róg gwiazdę i user contrast, mitchell, gama curve,
histogram i zapisz w jpg. w histogramie na kilka prób najlepiej wyszło powyżej 1.
pozdrawiam Andrzej z Opola

Re:Obróbka astrofoto - Mariusz_K - 28.02.04

Witam
Z użyciem Darkframe (Registax2)ale jako punkt odniesienia to była większa gwiazdka.
Jak ustawiłem na klatkę z "darka" to wyszło rozmazane!!!
Czy taki wynik jest zadowalający ??
Czy chodzi o wyciągnięcie gwiazdek z "Darka"??

[Obrazek: M082F.jpg]

Re:Obróbka astrofoto - HAMAL - 28.02.04

[Obrazek: A.JPG]

(28.02.04, 13:07)Mariusz_K link napisał(a):Witam
Z użyciem Darkframe (Registax2)ale jako punkt odniesienia to była większa gwiazdka.

Jak ustawiłem na klatkę z "darka" to wyszło rozmazane!!!

Czy taki wynik jest zadowalający ??

Czy chodzi o wyciągnięcie gwiazdek z "Darka"??

...............................................................................................

Jeśli możesz, to rozszerz kwestię "Jak ustawiłem na klatkę z "darka" to wyszło rozmazane!!!". Istotne jest co ustawiłeś i w jakim programie ???

Oczywiście ;D wynik jest niczego sobie ;D. Można teraz powalczyć z jasnością (gamma), tak aby otrzymać możliwie dużo szczegółów struktury galaktyki, ale ogólnie fotka prezentuje się świetnie ;D.

DF jest swoistą mapą pikseli kamery, które nie działają poprawnie, stąd nie da się z niej uzyskać wiele więcej, niż likwidację smużących defektów na zdjęciu finalnym.

Jeśli masz jakieś inne lub dodatkowe pytania w kwestiach technicznych, to śmiało pisz - ten wątek jest właśnie dla rozpraszania wątpliwości ;D.

Serdecznie pozdrawiam, jeszcze raz gratuluję powodzenia ;D.

Smile Smile Smile

Witaj HAMAL,

Uzyskałeś bardzo dobry wynik - widać jak procentuje doświadczenie z przetwarzania własnych fotek ;D.

Na szczególne uznanie (oprócz rzecz jasna wyglądu galaktyki) zasługuje precyzja, z jaką pokazałeś defekt wywołany złym ustawieniem ostrości teleskopu. Na podstawie obrazów "ciemniejszych" gwiazdek można nawet ocenić poprawność kolimacji teleskopu.

Programik testowy pozwoli Ci zupełnie usunąć ślady hot pixeli - czekam z niecierpliwością na porównanie ;D.

Gratulacje Smile Smile Smile

Witam
namęczyłem się z M51, na kilka obróbek ta po niżej wydała mi się najlepsza
[Obrazek: m%2051.jpg]

regstax small 2D, gwiazda boczna prawa, user contrast,mitchell,gama curve,histogram.

(28.02.04, 14:02)dziadek link napisał(a):Witam
namęczyłem się z M51, na kilka obróbek ta po niżej wydała mi się najlepsza

.................................................................................

regstax small 2D, gwiazda boczna prawa, user contrast,mitchell,gama curve,histogram.

Bardzo świetnie, bardzo świetnie ;D, jak będziesz miał chwilę czasu, spóbuj z wczytaną do Registaxa ciemną ramką i z włączoną opcją Use darkframe (obydwie opcje są na pierwszym ekranie programu) 8).

Serdecznie pozdrawiam Smile Smile Smile