Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 17.02.04

(17.02.04, 14:11)emde link napisał(a):Kamerka jest oczywiście niezbędnym sprzętem dla każdego astrofotografaamatora... ale jeszcze z nią poczekam do czasu aż pojawi sie Toucam II.

Podobno już można kupić - widziałem gdzieś, ale za ch...rę nie pamiętam, w którym wątku informacje o sprzedaży przez wskazane firmy - pisali to ich przedstawiciele ;D. Znajdż i kupuj jak nejszybciej, bo szkoda marnować taki talent.

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - emde - 17.02.04

Cytat:Znajdż i kupuj jak nejszybciej, bo szkoda marnować taki talent.

... oczywiście masz na myśli kamerkę... 8)
Poszukam, tylko czy Bartek jeszcze przerabia, bo ja do lutownicy to mam wstręt... Smile

Cytat:Podobno już można kupić - widziałem gdzieś
WHERE!!! Bo po szybkim zlustrowaniu sieci nikt takiej jeszcze w sprzedaży nie ma! Sad

Re:Obróbka astrofoto - CDev - 17.02.04

a oto mój Saturniasty. Po lewej stara fota, po prawej nowa wizja a pod spodem stak.

[Obrazek: saturniasty.jpg]

(17.02.04, 14:21)emde link napisał(a):Poszukam, tylko czy Bartek jeszcze przerabia, bo ja do lutownicy to mam wstręt... Smile

WHERE!!! Bo po szybkim zlustrowaniu sieci nikt takiej jeszcze w sprzedaży nie ma! Sad

Przejrzyj prowadzony u sąsiadów wątek:

http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic.php?t=3117&postdays=0&postorder=asc&start=0

Jest tam wiele interesujacych informacji, m. in. o dystrybucji i cenie ;D

Smile Smile Smile

P.S. Mówiąc o talencie miałem na myśli Twój talent i tradycyjnie skończmy na tym.

(17.02.04, 16:01)CDev link napisał(a):a oto mój Saturniasty. Po lewej stara fota, po prawej nowa wizja a pod spodem stak.
....................................................................................

Bardzo się cieszę, że zdecydowałeś się powrócić "tematu", aby otrzymać lepszy rezultat, i co ważniejsze w pełni Ci się to udało ;D. Co prawda prześwituje tam jeszcze nieco róźu, ale pewnie to wina mojego monitora. Porównując czysty stack z uzyskanym efektem świetnie widać, jak wspaniałą robotę wykonałeś ;D.

Gratulacje Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - CDev - 17.02.04

podejście nr.2 z dzisiaj
[Obrazek: OUT_1.jpg]

(17.02.04, 21:10)CDev link napisał(a):podejście nr.2 z dzisiaj
...........................................................................

Geometrycznie rozegrałeś to perfekcyjnie - Cassini wąski jak potrzeba, choć u mnie (w słynnym już Saturnie) nieco się rozlazł i muszę go w wolnej chwili poprawić (czytaj zrobić od nowa). Możesz pobawić się kolorkami zgodnie z instrukcją Ashtree, ale tylko dla nabrania wprawy, bo wyszło Ci wsio doskonale ;D

Pozdrawiam Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 18.02.04

Ogłoszenia wątkowe

Kolegom, którzy swą aktywność sieciową ograniczają wyłączenie do naszego forum, gorąco polecam opracowany przez Adama_Jesiona niezwykle szczegółowy tutorial zrealizowany na podstawie materiałów, którymi wszyscy się aktualnie bawimy. Dzięki przedstawionym tam technikom można uzyskiwać takie jak to zdjęcia:

[Obrazek: Jove_2_Ashtree.jpg]

Materiał ten znajduje się w zatytułowanym podobnie jak nasz wątku, począwszy od strony 6:

ale i wcześniejsze warte są przejrzenia. (w imieniu wszystkich dzięki za pomoc Adam ;D).

A teraz coś z zupełnie innej beczki: W galerii naszego forum ciągle znajdują się fotografie podpisane w sposób, którego nie mogę zaakceptować. Prosiłem już o zmianę sposobu ich prezentacji na str. 14 bieżącego wątku, ale ponieważ widać umknęło to uwadze w ferworze walki o "lepszą jakość " naszych produkcji ponawiam apel:

Proszę o dostosowanie opisów zdięć do zasad jakie wyznaczyłem zezwalając na publikację rezultatów, tj. usunięcie mojego nazwiska oraz nicku. Również podawanie danych innych niż własne nie jest w tym przypadku wymagane, ponieważ wszyscy i tak wiemy o co chodzi

Podstawę mojej stanowczej prośby stanowi następujące rozumowanie:

Wyobraźmy sobie, że do Alberta Einsteina, który właśnie zakończył wykład prezentujący swe najważniejsze osiągnięcia podchodzi znana mu z widzenia bibliotekarka i domaga się uwzględnienia swego nazwiska w nagłówku "Ogólnej teorii względności" . Jej motywacja jest następująca "Przecież to ja dostarczałam Panu latami materiałów, na podstawie których zrealizował Pan własne dzieło". To wy jesteście Einsteinami, a ja tylko bibliotekarką i niech tak zostanie.

Dla przypomnienia Einstein po wykładzie wyglądał tak:

[Obrazek: Einst_2.jpg]

Pozdrawiam,

Alkor ;D

Re:Obróbka astrofoto - CDev - 18.02.04

co jak co ale to cuś na górze nie przypomina mi szumu....
[Obrazek: moon.jpg]
Tymczasem.... Sad
[Obrazek: OUT_2.jpg]

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 18.02.04

(18.02.04, 17:09)CDev link napisał(a):Tymczasem.... Sad
.........................................................

Moim skromnym zdaniem to właśnie Twój outsider wypada najlepiej, choć być może jest to wyłącznie kwestia poziomu jasności. Dolny Saturn ma doskonale tj. naturalnie zarysowany pierścień, a lekki tuning powinien z łatwością nadać mu bardziej "cywilizowany" wygląd.

W kwestii pierwszego ze zdjęć można się wypowiedzieć po sprawdzeniu daty i czasu jego realizacji. Jak wrócę do domu to się odezwę.