Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wenus 2012
...dla porządku i dydaktyki dobrze jest podawać sprzęt i parametry, jakich użyto dla zrobienia fotki .Typ aparatu, czas, przesłona, ognisko, ISO, statyw czy montaż, ewentualnie rodzaj obróbki... Chociażby dla mnie  Big Grin, przymierzam się do robienia  fotek z krótkimi ekspozycjami bez guidingu, czasem na montażu z napędem, ale też bez prowadzenia.

A co to za "duszek" przy Księżycu ?

Dzięki za rady, Zbigniewie Smile
Zdjęcie zrobiłem aparatem Olympus VG120 na zwykłym statywie fotograficznym.
t=2s, f/2.8, ISO: 400, ogniskowa 4,7 mm
Do robienia fotek z krótkimi ekspozycjami zachęcam jak najbardziej Smile Właściwie nic to nie kosztuje, a efekty całkiem przyzwoite Wink
A ten "duszek" to chyba...ubrudzony obiektyw Big Grin
Pozdrawiam Smile
Polowanie na seeing i chmury.

Załączone pliki Miniatury

Witam Smile
Dzisiejsza fotka Wenus.
t=2s, f/4.4, ISO: 400

[Obrazek: 32zql46.jpg]
Witam  Smile
Dziś u mnie warunki obserwacyjne wręcz perfekcyjne, choć -14 stopni 8)
Zdjęcie Gwiazdy Wieczornej z dzisiejszego wieczora Wink

[Obrazek: 6z63on.jpg]
Jeszcze jedna wersja inaczej składana.

Załączone pliki Miniatury

Witam,
Chmurki dzisiaj latały, ale coś się udało zobaczyć i sfotografować Smile

[Obrazek: 14d1yde.jpg]
Witam,
Dzisiejsze ujęcie Wenus i Jowisza:

[Obrazek: s63ldz.jpg]
.... najwazniejsze ze planetki maja sie ku sobie, za dziesiec dni beda juz razem przy sobie.... Smile

2012 03 13- 23:25 CET Najblizsza koniunkcja - Wenus 3.0° od Jowisza.

Wenus jest bardzo ladnie widoczna golym okiem w srodku dnia, dzisiaj pogoda sliczna u mnie tak wiec bez problemu odnalazlem boginie milosci.... nawet w blasku pelnego Slonca...
W tym miesiacu najwieksza elongacja tej planety, tak wiec obserwacje sa wyborne! jak tylko dopisze pogoda o kazdej porze dnia..., nawet bez sprzetu optycznego Wink
KRZYSIEK .... !!!
no to teraz sie juz oddalaja. Jowisz i Wenus na wieczornym niebie. godz.18.26 17.03.2012r. [Obrazek: ec83fb39794626a9gen.jpg]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości