Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program Komparator
Napisałem prościutki program "Komparator" do sprawdzania, czy jakaś gwiazda zmieniła swoją jasność, czy może coś się poruszyło?
W plikach testowych umieściłem moje zdjęcia Gwiazdy Barnarda z roku 2010 i 2011, na których już wyraźnie widać jej ruch w ciągu roku.

http://www.astrocd.pl/modules/dwn/dwn.php?id=126

Jeśli ktoś jest zainteresowany to bardzo proszę się częstować.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
W sumie można też użyć opcji wyrównania / rotacji / skalowania w niektórych aplikacjach do obróbki fotek, np. nebulosity.
Zestaw: SkyWatcher SCT 11" * Basler Ace, DSI III Pro * itd. WWW: Moja strona astro
Odpowiedz
Jak ktoś teraz pobierze program "Komparator" to załączyłem do niego dwa zdjęcia okolic gwiazdy Barnarda z czerwca 2010 i lipca 2011. Bardzo ładnie widać ruch roczny tej najszybszej gwiazdy na nocnym niebie.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości