Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katalog obiektów DS wg. Wimmera-by Swordek
Witam, to moje pierwsze wejście na to forum, pozdrawiam

Oto katalog jasnych ds

Narazie posortowane wg. wielkości kątowej i jasności, ale będzie jeszcze do wyboru gwiazdozbiorami i porą obserwacji.
Można wklejać fotki jeżeli dany obiekt już sam ktoś sfotografował i ma życzenie zamieścić. Katalog opiera się na tabeli kolegi o nicku wimmer który zamieszczał ją na forum astromaniaka w postaci pdf. Fotki przykładowe wstawiłem jako linki z netu.

Projekt mojego katalogu jest w trakcie realizacji.

Edit. Zmieniłem nazwę, tak bardziej wiadomo o co chodzi.
Odpowiedz
Zawsze są mi sympatyczne inicjatywy, pomysły i propozycje; inna sprawa, czy w zalewie różnych źródeł, z których można czerpać podobne dane - inicjatywa znajdzie chętnych do trzymania jej " nad wodą".

Takie luźne myśli: a może by to uszeregować w układzie pór roku ? Czy fotki po lewej stronie mogą być anonimowe? Nie obrazi się ktoś, autor? Zapewne autorzy fotek, które były by wstawiane, podadzą swój nick czy nazwisko + dane o technice fotografowania, obróbce...

Pozdrawiam debiutanta na naszym forum !

Smile

Odpowiedz
Fajna sprawa dzięki.
Odpowiedz
W końcu udało mi się zakończyć wprowadzanie katalogu, zajęło mi to kilka dni, ale mam nadzieję, że nie na darmo. Może Wam się spodoba. Jest on zarówno w oryginalnym układzie wg. Wimmera, oraz posortowany wg. wielkości i jasności, a także posortowany wg. gwiazdozbiorów, oraz posortowany wg. okresów obserwacji. Wszystko do wyboru. Znajdują się tam odnośniki wizualne przedstawiające obiekty z których można się dostać do interesujących stron źródłowych. Po prawej stronie natomiast jest możliwość wklejania własnych fotografii zaobserwowanych samodzielnie i tworzenie albumu uchwyconych "skarbów".
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Przyda sie nie przyda - czas pokaze. Gratuluje wytrwalosci.

Proponuje przy okazji zmienic nazwe watku na jakas lepiej powzalajaca odszukac ten katalog posrod morza postow. Mozesz go tez wkleic tutaj na forum.
Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
(21.05.11, 20:01)administrator. link napisał(a): Przyda sie nie przyda - czas pokaze. Gratuluje wytrwalosci.
Przyda się. :-)

swordek: dzięki! :-) całkiem sympatyczne zestawienie. :-)
Marcin /czach/ Trzaska Synta 12", Sky Watcher 80/400, Tento 7x35, 8x40 http://czacheur.blogspot.com
Odpowiedz
Dzięki ci wielkie!!! Akurat się niebo rozpogadza na sierpień, a chcę rozpocząć swoją przygode z astro na dobre. Szukam właśnie obiektów do obserwacji, widziałem już h i x persei.
Lornetka 10/25, Nikula 10-90x80, Sky Watcher 150/750
Odpowiedz
Ciekawie to wygląda. Smile Może przypiąć temat?
ATM 13" Refraktorek 80/900, Tento 7x50, Kilka ES-ów, scopos 30 i para oczu.
Odpowiedz
(07.08.11, 00:46)j83k link napisał(a): Ciekawie to wygląda. Smile Może przypiąć temat?

Włożył w to wiele pracy,a wcześniejsze wypowiedzi mówią same za siebie. Wink
Odpowiedz
No to już przypięte. Tylko teraz przydało by się "zmontować" jakiś lepszy nagłówek tak aby przy pierwszym spojrzeniu było wiadomo o co chodzi.
ATM 13" Refraktorek 80/900, Tento 7x50, Kilka ES-ów, scopos 30 i para oczu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości