Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FAQ naszych akcji
#1
Nasze akcje - o co tu chodzi? Oraz z czym to się je?

Ten wątek jest przeznaczony na pytania i odpowiedzi z zakresu naszych akcji. Jesteś zagubiony? Zakręcony? Nie wiesz o co chodzi? Zajrzyj najpierw tutaj!

Dopisz swoje pytanie w tym wątku. Pytania i odpowiedzi będą opisywane w poście poniżej tego (moderatorzy działu oraz globalni moderatorzy mogą edytować posty, zatem nie ma problemu). Jeśli ktoś, kto nie może edytować po ma odpowiedź na dane pytanie - niech je napisze w wątku i wyśle PW do moderatora działu lub do mnie. To powinno wystarczyć.
Odpowiedz
#2
Pytanie - jakie akcje są prowadzone lub związane z tym forum?
Odpowiedź - balon Hevelius, projekt SelFly. W innych działach można znaleźć projekty związane z astronomią amatorską oraz poprawianiem Wikipedii.

Pytanie - co to jest misja minimalna balonu 'Hevelius'?
Odpowiedź - jest to lot balonu stratosferycznego na wysokość około 25-30 km i bezpieczne odzyskanie kapsuły/gondoli. Dzięki temu zdobędziemy niezbędne doświadczenie i wiedzę z zakresu wypraw balonów stratosferycznych. Realizacja następuje za pomocą gotowych komponentów, przez co czas przygotowania jest wyraźnie skrócony. Więcej w podsumowaniu.

Pytanie - skoro misja minimalna, to czy planowane są następne misje i czym będą się różnić od misji minimalnej?
Odpowiedź - plany są (toczy się dyskusja w wątku o propozycjach sprzętu dla następnych misji), jednak brak w tej chwili (stan na 28.06.2010) definitywnych decyzji. Decyzje zapadną pewnie dopiero po udanym starcie misji minimalnej. Cel nadrzędny całej zabawy - misja balonowa w 2017 roku podczas zaćmienia Słońca w USA.

Pytanie - czy kapsuła/gondola dla misji minimalnej jest hermetyczna?
Odpowiedź- nie, prostota przede wszystkim! Co do dalszych misji, brak w tej chwili decyzji (patrz odpowiedź na pytanie powyżej).
Odpowiedz
#3
Miejsce na dalsze odpowiedzi (jak by było ich sporo).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości