Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Celestron Sky Master 15x70
don Pietro
Mam pytanie czy tą lornetką dałeś radę zauważyć jakieś satelity??
Odpowiedz
Bardzo ciekawy opis tej lornetkiSmile Też ją mam i od czasu do czasu przeglądam nią niebo i wciąż się zadziwiam, jak wiele ona może pokazać i to "od ręki"Big Grin Kiedyś próbowałem robić przez nią zdjęcia i poniżej zamieszczam kilka przykładów. Zdjęcie Łagiewnik (odl. około 7 km) -ptak dolny (uśmiech) to skopiowany ptak prawy górny i obrócony - dla żartuSmile

Załączone pliki Miniatury

Piękno naukowej przygody polega na tym, że nigdy nie zabraknie dalszych znaków zapytania" (ks. M. Heller).
Odpowiedz
Księżyc bardzo sympatyczny !

Odpowiedz
Mam pytanie
Czym różni się ta lornetka od tej : http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=25&products_id=1811 ??
Odpowiedz
Najprawdopodobniej niczym istotnym, jeśli chodzi o optykę. Do tej "rodziny" zalicza się jeszcze ta: http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/lornetka-delta-optical-starlight-15x70,d2765.html 
a prawdopodobnie znalazłyby się jeszcze inne...

Smile

Odpowiedz
Cześć bardzo fajny opis lornetki zastanawiałem się właśnie nad kupnem jakieś i ten opis mi pomógł bardzo. Pozdrawiam!!!!
"W sercu każdej trudności spoczywa ukryta możliwość". - Albert Einstein
Odpowiedz
(08.05.17, 23:47)space napisał(a): Cześć bardzo fajny opis lornetki zastanawiałem się właśnie nad kupnem jakieś i ten opis mi pomógł bardzo. Pozdrawiam!!!!

Nie wiem jak stoisz z finansami ale jeżeli nie jest to jakiś straszny problem to dozbieraj i kup coś lepszego. Oczywiście ta lornetka może sprawić sporo frajdy ale jeżeli myślisz poważnie o obserwacjach astro i nie jesteś typem słomianego zapału to proponuje zainwestować raz a dobrze.
Odpowiedz
Korzystam z niej i jestem bardzo zadowolony Smile
Odpowiedz
Kupiłem sobie ten sprzęcior i jestem bardzo zadowolony. Dokupiłem też statyw i obserwacje bardzo udane. Póki co jestem z niej zadowolony i spełnia moje oczekiwania. Dobry stosunek jakości do ceny
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości