Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Misja balonu - sprawy finansowe
Witam.

Jest pierwsza oferta na balony z Kaymont.

Model 1200gr - 65$ za sztukę
Model 1500gr - 85$ za sztukę.

Wysyłka - 100$ (kuriozum, zaproponowali chyba przesyłkę lotniczą - dostawa w terminie 6 dni)

Przeliczając zakup 5 sztuk na PLN wg aktualnej taryfy PayPal oraz doliczając koszty cła i VAT wychodzi łączna kwota ok. 1555zł (311zł za sztukę, tańszy model). Cena jednostkowa jest do przełknięcia, ale przy jednorazowym zakupie robi się spory wydatek...

Wysłałem zapytanie, czy jest tańsza opcja dostawy. Będę negocjował. Jak się odezwą, dam znać.
Przy takich kosztach dostawy zamawianie mniej niż 5 szt. balonów nie ma raczej sensu.

----------------------

Właśnie dostałem odpowiedź. Dużo nie udało się wynegocjować, ale zawsze coś. Opuścili koszty transportu do 70$. W przeliczeniu na nasze (+ cło itd.) za 5 sztuk wychodzi teraz 1445zł (niecałe 290zł za sztukę). Gdyby zamówić 3 szt. wychodzi 970 zł (323zł za sztukę).

Ponieważ jestem jeszcze zielony w temacie, czy ktoś może mi wskazać z kim w Coprenicusie warto skontaktować się w sprawie ew. wspólnego zakupu? (koszty transportu rozłożyłyby się na więcej sztuk).  

No i czekam jeszcze na ofertę z drugiej firmy (NovaLynx) - może okażą się bardziej pragmatyczni w kwestii kosztów wysyłki... (cena za balon jest zbliżona - to mogłem sprawdzić na ich www ....)

Pozdrawiam,

Leszek.
N 54°36'39", E 18°21'25" - Elen sila lumenn omentielvo SW 200/1000 EQ5, SkyMaster 15x70, EOS Digital Rebel unmod, QuickCam Pro 4000 mod
Odpowiedz
Leszku,
z grupy Copernicusa pisał tu na forum kolega o nicku Copernicus właśnie, pamiętam, że ma na imię Maciej. Zdaje sie,ze jest jednym z głównych ludzi w tym projekcie. Wejdź do jego profilu tu na astro4u i porównaj dane z mailami na stronie Copernicusa -myśle,ze zidentyfikujesz go bez pudła, będzie na pewno kompetentną osoba w ww. kwestiach, z resztą otwarcie deklarował wspólpracę.
Pozdrawiam
-J.
TN130mm f/5 na Dobsonie "Regulus", travellerek TS80/400, Mak 127mm S-W, B10x50 Fomei, , Celestron Sky Master 15x70
Odpowiedz
Sprawdzcie tez cene dzierzawy butli - chyba, ze kupice ja z gazem. Bo cena powyzej to cena samego gazu. No i ten Helon to mozna sobie darowac.
Odpowiedz
(15.01.10, 23:14)Darius link napisał(a): Sprawdzcie tez cene dzierzawy butli - chyba, ze kupice ja z gazem. Bo cena powyzej to cena samego gazu. No i ten Helon to mozna sobie darowac.
Proszę przeczytać ten post uważnie. Jest podana opłata za wynajem butli. Podana stawka obowiązuje przy wynajmie do 90 dni. Na dłuższe terminy można zawrzeć dodatkową umowę (wychodzi wtedy nieco niższa stawka dzienna, ale opłata jest z góry i nie odzyskuje się pieniędzy przy wcześniejszym zwrocie).

Pozdrawiam,

Leszek.
N 54°36'39", E 18°21'25" - Elen sila lumenn omentielvo SW 200/1000 EQ5, SkyMaster 15x70, EOS Digital Rebel unmod, QuickCam Pro 4000 mod
Odpowiedz
Mam nadzieję, że Zarek niebawem odpowie w tym wątku i będziemy wiedzieć co i jak. Smile

Zakup razem z SelFly (na marginesie - wątek o SelFly znajduje się również w tym dziale) to całkiem dobry pomysł - o ile będziemy wiedzieć, ile 'oni' chcą wziąć balonów.
Odpowiedz
Witam ponownie
Przepraszam, że trochę zaniedbałem forum ale wiele się wydarzyło...
Dostawę helu w butli 40l (czyli 5,6m3) z transportem na miejsce startu biorę na siebie, czyli gaz do balonu mamy  Wink
Odpowiedz
Zarku! Dzieki serdeczne! Smile
Odpowiedz
Świetna wiadomość!  Smile
Odpowiedz
Ku chwale Ojczyzny!  Smile
Odpowiedz
Smile Hel znaczy się mamy z głowy Smile
Newton 120/900
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości