Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki to komputer w "Czynnik Si"?
To moze byc kompletnie falszywy trop ale Ingersoll XK696 uzywal bardzo podobnej 6 klawiszowej klawiatury.
Moze sprobuj poGooglac wkolo DATA RECORDERs tej firmy. Kolejnosc klawiszy od lewej do prawej (SAVE, LOAD, REWIND, FFWD, STOP/EJECT, PAUSE).
Jesli w czynniku SI widac na przyklad ktore klawisz AK naciska np. w momencie ladowania programu albo wyjmowania kasety.
Mozna by dalej googlac tym tropem.
Odpowiedz
(14.09.15, 16:43)Michu napisał(a): To moze byc kompletnie falszywy trop ale Ingersoll XK696 uzywal bardzo podobnej 6 klawiszowej klawiatury.
Moze sprobuj poGooglac wkolo DATA RECORDERs tej firmy. Kolejnosc klawiszy od lewej do prawej (SAVE, LOAD, REWIND, FFWD, STOP/EJECT, PAUSE).
Jesli w czynniku SI widac na przyklad ktore klawisz AK naciska np. w momencie ladowania programu albo wyjmowania kasety.
Mozna by dalej googlac tym tropem.

Wyszukałem już dawno wszystkie magnetofony tej firmy i niestety to nie jest sprzęt jej produkcji. Klawisze są faktycznie w tym samym lub bardzo podobnym kształcie. Również ich ilość się zgadza, ale takiego modelu nie wyprodukowali. Podobny jest też jeden z magnetofonów Panasonica, podobne klawisze i układ ale to jednak inny sprzęt. W załączniku kolejne zbliżenie - lepiej widoczne jakiś znak graficzny, może to logo producenta.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Na forum speccy.pl jeden z forumowiczów uważa, że na 90% jest to magnetofon konsolowy firmy General Electric wykorzystywany w TV. Logo faktycznie przypomina logo GE z tamtego okresu, ale zdjęcie jest niewyraźne i pewności nie ma. Niestety nie namierzyłem tego magnetofonu nigdzie w necie. Strasznie rzadki sprzęt.
Odpowiedz
Tak, to byłem ja. Prawie na pewno był to GE, z tego co pamiętam. To nie był magnetofon dostępny w wolnej sprzedaży, ale przystawka do jakiejś telewizyjnej konsoli. Poza tym taka mała ciekawostka...
[Obrazek: eb835f1b4ae9.jpg]
Odpowiedz
(23.01.18, 12:34)Galland napisał(a): Tak, to byłem ja. Prawie na pewno był to GE, z tego co pamiętam. To nie był magnetofon dostępny w wolnej sprzedaży, ale przystawka do jakiejś telewizyjnej konsoli. Poza tym taka mała ciekawostka...
[Obrazek: eb835f1b4ae9.jpg]

No śliczne cacko. Twoje? Jeżeli tak, to gratuluję. Poluję na to od kilku lat.
Odpowiedz
Podobny, ale to nie GE.

Mysle ze to rozwiazuje sprawe Wink

[Obrazek: 6ae61781db7b6.jpg]
Odpowiedz
(17.01.20, 16:00)SmokWawelski napisał(a): Podobny, ale to nie GE.

Mysle ze to rozwiazuje sprawe Wink

[Obrazek: 6ae61781db7b6.jpg]

Ogromne dzięki SmokWawelski. To jednoznacznie rozwiązuje sprawę - masz rację. Czy mógłbyś przybliżyć historię tego znaleziska? Czy to jest Twój sprzęt, czy tylko fotka znaleziona w necie? Już traciłem nadzieję, że dowiem się, jaki to magnetofon, a teraz mogę poszukać informacji o nim.
Odpowiedz
Znalazłem kilkanaście innych fotografii tego magnetofonu. Wyprodukowany został na Tajwanie. Fotografie pochodzą z hiszpańskich stron, co sugeruje, że mógł być tam bardziej popularny niż gdzie indziej. W jaki sposób trafił w ręce Andrzeja Kurka tego już się nie dowiemy. Przeznaczony był wyłącznie do współpracy z komputerem jako pamięć masowa: zawierał tylko mały głośniczek służący do odsłuchu podczas wgrywania i zapisywania programów np. z ZX Spectrum. Konstrukcja była ergonomiczna jednak jakość wykonania raczej przeciętna.
Odpowiedz
(18.01.20, 17:10)Jagos65 napisał(a): Znalazłem kilkanaście innych fotografii tego magnetofonu. Wyprodukowany został na Tajwanie. Fotografie pochodzą z hiszpańskich stron, co sugeruje, że mógł być tam bardziej popularny niż gdzie indziej. W jaki sposób trafił w ręce Andrzeja Kurka tego już się nie dowiemy. Przeznaczony był wyłącznie do współpracy z komputerem jako pamięć masowa: zawierał tylko mały głośniczek służący do odsłuchu podczas wgrywania i zapisywania programów np. z ZX Spectrum. Konstrukcja była ergonomiczna jednak jakość wykonania raczej przeciętna.

Nie, to nie mój egzemplarz. Zdjęcie poglądowe Smile  Egzemplarz Andrzeja został zakupiony razem z komputerem podczas wizyty w UK. Skąd wiedziałem że to akurat ten sprzęt? Z dobrego źródła Smile Cieszę się że mogłem pomóc Smile
Odpowiedz
(18.01.20, 17:37)SmokWawelski napisał(a):
(18.01.20, 17:10)Jagos65 napisał(a): Znalazłem kilkanaście innych fotografii tego magnetofonu. Wyprodukowany został na Tajwanie. Fotografie pochodzą z hiszpańskich stron, co sugeruje, że mógł być tam bardziej popularny niż gdzie indziej. W jaki sposób trafił w ręce Andrzeja Kurka tego już się nie dowiemy. Przeznaczony był wyłącznie do współpracy z komputerem jako pamięć masowa: zawierał tylko mały głośniczek służący do odsłuchu podczas wgrywania i zapisywania programów np. z ZX Spectrum. Konstrukcja była ergonomiczna jednak jakość wykonania raczej przeciętna.

Nie, to nie mój egzemplarz. Zdjęcie poglądowe Smile  Egzemplarz Andrzeja został zakupiony razem z komputerem podczas wizyty w UK. Skąd wiedziałem że to akurat ten sprzęt? Z dobrego źródła Smile Cieszę się że mogłem pomóc Smile
Jeszcze raz bardzo dziękuję. Właśnie sprawdziłem, że na tę informację czekałem ponad sześć lat, szukając oczywiście również na "własną rękę". Domyślam się, że jesteś osobą bardzo dobrze poinformowaną. Chętnie byśmy tu na forum zaczerpnęli trochę informacji z tego "dobrego źródła"  Smile .
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości