Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iris dla początkujących - tutorial
Wszystkim, którzy zamierzają rozpocząć pracę z tym doskonałym i darmowym programem  chciałbym zaproponować swój opis. Starałem się przedstawić krok po kroku cały proces od konfiguracji programu i importu plików źródłowych do eksportu wynikowego obrazka. Ze względu na spory rozmiar materiału nie jestem w stanie przenieść tego na forum zamieszczam więc linki:

Iris dla początkujących - w kompletny opis kolejnych kroków obróbki

Iris dla początkujących - przykład - przykład uzupełniający powyższy opis, obróbka pokazana na przykładzie materiału, który można pobrać ze strony. Skrótowo, bez szczegółowych wyjaśnień z odnośnikami do pełnego opisu.

Mam nadzieję, że ktoś z tego skorzysta. Wątek możemy potraktować jako miejsce do uwag, pytań i dyskusji. W miarę moich możliwości postaram się wyjaśnić ewentualne wątpliwości.
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
Ten tutorial opisuje wszystko aż za dokładnie i łatwo się pogubić.
Przydałaby się jakaś skrócona wersja
Odpowiedz
(15.01.10, 16:17)Coremeil link napisał(a): Ten tutorial opisuje wszystko aż za dokładnie i łatwo się pogubić.
Przydałaby się jakaś skrócona wersja

Ten drugi tekst (czyli to co zatytułowałem "Iris dla początkujących - przykład") jest właśnie taką wersją skróconą z odnośnikami do wersji pełnej. Na konkretnym przykładzie omówiłem kolejne etapy obróbki bez wchodzenia w szczegóły. Niestety krócej nie potrafię.
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
Za szybko odpisałem, otworzyłem pierwszą wersje, potem napisałem posta i dopiero zauważyłem drugą wersję.
Robiłem prawie wszystko według tego krótszego poradnika i wyszło mi coś takiego:
http://astrocorex.boo.pl/?p=98

Coś chyba źle zrobiłem, program pokazywał że nie znaleziono żadnego hot-pixela Sad
Odpowiedz
bardzo przystepnie i rzeczowo,
bardzo mi to pomoglo Big Grin
Odpowiedz
GrzegorzP
Widzę, że nadal tutaj zaglądasz toteż bardzo dziękuję za Tutoriale do Irisa.

adem
Dzięki, za odgrzanie wątku przez co mogłem "odkryć" tutoriele Grzegorza i przypomniec sobie o Irisie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości