Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki statyw pod AllTelescopes 22x100
Chciałbym zakupić statyw z głowicą pod lornetkę AllTelescopes 22x100, która waży ok. 4 kg.
http://www.alltelescopes.com/alltelescop...escription

Przekopując inne wątki dotyczące statywów pod lornetki większość wskazuje na duży drewniany statyw Goliat. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć takiego statywu w sprzedaży. Większość to lekkie aluminiowe statywy foto-video i wątpię aby coś takiego było stabilne pod lornetką o masie 4kg. Choć może się mylę, dlatego prosiłbym o fachową radę w wyborze statywu.
Cena jaką mogę przeznaczyć na statyw wraz z głowicą to ok. 500-600zł
Odpowiedz
A czy odstawiłeś zupełnie na bok opcję żurawia ?  Absolutna swoboda ruchów , wyprostowana postawa przy obserwacji , zenit i okolice bez problemu , łatwe gonienie za ISS , samolotami itp .

Ja już nie wyobrażam sobie mojej lornety na statywie z klasyczną głowicą  - a jest cięższa od Twojej , ale na żurawiu to piórko !

Smile

Odpowiedz
(20.09.08, 13:52)zbignieww link napisał(a): A czy odstawiłeś zupełnie na bok opcję żurawia ? 

Rozmyślałem o takiej opcji, ale wydawało mi się, że taka konstrukcja przeznaczona jest do lżejszych lornetek

Na stronce Astrokraka znalazłem coś podobnego, gdzie piszą, że jest możliwość dostosowania żurawia do cięższych lornet zwiększając liczbę odważników i dodając statyw teodolitowy w całości za 600zł. Jednak nie podają tam żadnych liczb o dopuszczalnej masie, jaką można obciążyć taką konstrukcję. Dlatego w wątku zamieściłem pytanie o sam statyw z głowicą, gdyż nie miałem przekonania do żurawia. Ale widzę, że jednak się myliłem skoro Ty stosujesz żurawia z powodzeniem do jeszcze cięższej lornetki.

Więc chyba jednak zdecyduję się na żurawia ze statywem  Big Grin i w związku z tym mam pytanko, czy ten prezentowany na stronce Astrokraka w wersji dla lornet 100mm będzie odpowiedni?
http://www.astrokrak.pl/sklep/product_in...cts_id=243
Odpowiedz
Poczytaj wątek  " Zuraw Porucznikowy " , albo wątki na sąsiednim forum . Jest tego b.dużo !!!!
Ten z Astrokraka przechodził chyba ewolucję , ale i jego nabywcy też sobie go wzmacniali .

Na końcu drugiej strony wątku jest też moja konstrukcja - na różne lornetki i różne sytuacje , ale to są moje fanaberie  Big Grin , emeryt ma czas ... Big Grin

Bardzo dużo dyskusji na temat żurawi jest też na sąsiednim forum !

Zapewniam Cię , że dobrze zrobiony żuraw / sztywność układu , lekkie hamowanie , szybkie rozłożenie i złożenie .../ , to sama przyjemność w eksploatacji !  Smile 

Szkoda, że mechanik który robił mój / a jeszcze go trochę zmieniłem / - już nie przyjmuje takich robótek , bo miałbyś go za 500

Smile

Odpowiedz
Dzięki za pomoc Zbigniewie Smile
Poszukam jeszcze, może uda się nabyć jakiś solidny żurawik pod moją lornetkę, a jeżeli nie, to pewnie zdecyduję się na tego z Astrokraka, bo nic innego aktualnie nie widzę w sprzedaży.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości