Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsza przymiarka do M31 z eq3
Ciągnę...  Smile
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
Tyle co mi się udało z tego tifa wyciągnąć...

[Obrazek: M31.jpg]
Odpowiedz
Wyraźnie lepiej Smile
Jakieś szczegóły obróbki?
Odpowiedz
OK!
W PeSie:
- curves, levels - podniesienie tła na około 25, gwiazdka 253
- wyrównanie tła
- usunięcie fioletowych obręczy  Wink
W IP:
- zmniejszenie gwiazdki ciutek
W Pesie:
- ostateczne curves

koniec
Odpowiedz
A mi tak

[Obrazek: m31.jpg]

Początek obróbki w MaximDL, a poźniej PixInsight.

Emde zamawiam u Ciebie w Belęcinie kurs FitsLiberatora ;-)
Odpowiedz
Grzesiu a co to FitsLiberator?  ;D
Odpowiedz
FITS Liberator?  Nie mów, że go nie używasz. To jak Ty tez zdjęcia obrabiasz? Samym PSem? To w takim razie powiesz mi co wiesz o ImagesPlus. Tak czy siak zamawiam sobie u Ciebie kilkugodzinne przesłuchanie z astrofotografii  Wink

A i jeszcze jedno. Zrób sobie fotkę z TECiem bo nie mogę wstawić swojej na forum  ;D ... to oczywiście żart  Wink
Odpowiedz
Liberator to kojarzy mi się z Stevenem Segalem...  ;D A ja z tym Panem nie miałem nic wspólnego, nie znam tego programu.
Co do obróbki w Pesie to naprawdę nic wielkiego... Podciągnięcie krzywych tak coby nie przepalić gwiazdek, tło do poziomu 25-30, wyrównanie kolorów poprzez np levelsy, potem znowu curvesy dla podciągnięcia kontrastu, może troszkę podbicie saturation i wszycho!

Kurs będzie trwał 5 minut...  ;D

Z zrobię sobie zdjęcie z TECiem! I to zaraz!  8)
Odpowiedz
HaHa… skubańcu zapomniałem, że możesz go mieć w pracy  Big Grin. Ależ armata chyba z trudem trzymasz go w rękach. Ale no tak przecież to 140stka.  Smile

Co do Segala  Big Grin to myślałem, ze go używasz w takim razie stretching robisz w IP. Mam go zainstalowanego ale ciągle jakoś omijam łukiem. Widzę jednak, że będę musiał przy nim posiedzieć. Te levelsy i curversy to ja robię w PixInsight, tylko nie mogę uzuskać tak ładnie stonowanych gwiazdek jak u Ciebie.

To teraz ja idę zrobić sobie fotkę z FSQ  Big Grin
Odpowiedz
Co to jest ten IP?
Ja obrabiam w darmowym sofcie i do krzywych używam Krity, która pracuje na 32 i 16 bitach.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości