Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczna oprawa SONDY
[Obrazek: sonda.gif]

[Obrazek: katalog.jpg]

Muzyczna oprawa SONDY - tutaj kompletujemy informacje na temat materiałów muzycznych użytych w odcinkach Sondy.

Kazdy chyba sie zgodzi, ze Sonda to nieodkryta kopalnia genialnej muzyki ilustracyjnej. Niestety w wiekszosci przypadkow bardzo trudno zidentyfikowac wykonawcow utworow uzytych w programie.
Zakladam ten watek w celu wymiany informacji na ten temat...

Odpowiedz
No ladnie... Nowy przyszedl i od razu miesza...Wink

Witam Smile. Wlasnie sie zarejestrowalem i chcialem wtracic swoje 'trzy grosze'.

Dla mnie Sonda to przede wszystkim kopalnia inspiracji i... wyzwanie.

Interesuje sie muzyka elektroniczna - zarowno od strony sluchacza jak i tworcy.
Muzyka ilustracyjna uzywana w Sondzie jest niezwykle charakterystyczna, ale zidentyfikowanie wykonawcy graniczy praktycznie z cudem. Wiekszosc utworow pochodzi z tzw. 'library records', czyli skladanek tematycznych przeznaczonych glownie dla radia i TV.
Pisalem kiedys do Pana Tomasza i dowiedzialem sie, ze nie bylo zwyczaju notowania tytulow muzyki ilustracyjnej uzywanej przy produkcji programu... Sad

Czy oprawa muzyczna programu zajmowala sie tylko Teresa Bancer? Przez chwile bylem juz tak zdeterminowany, ze mialem dzwonic do wszystkich Bancerow z Warszawy, ktorzy sa w ksiazce telefonicznej...

PS. Dzisiaj mam dobry dzien Smile. W odcinku 'Wezel' rozpoznalem dwa utwory Claude Larsona z plyty 'Surroundings' wydanej w 1979 przez Selected Sound (nr kat ST122).

Na dzien dobry wrzucam to, co oda razu mi przychodzi do glowy...
1. Hot Butter 'Popcorn' http://www.fotoplastikon.neostrada.pl/sonda_popcorn.mp3
Najczesciej pojawial sie przy planszach koncowych programu.

2. W odcinku 'Wezel' pojawiaja sie dwa utwory Claude Larsona z plyty 'Surroundings' (Selected Sound ST122, Niemcy 1979).
- zaraz po czolowce utwor 'Highway E1'
- 07:24 utwor 'Industrial Plants'

3. W odcinku 'Przemiany' po czolowce (okolo 1:41) slychac fragment 'Dolce Vita' Ryana Parisa (1983).
Odpowiedz
Nie podam tu konkretnych odcinków ale kilkakrotnie słyszałem w SONDZIE utwory Tangerine Dream z płyt: Exit (Network 23), White Eagle (Mojave Plan), Stratosfear (Invisible Limits) i bodajże Tangram (Tangram set 1)...

Smile Smile Smile

Przemas
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Odcinek: 75.Program.Sonda-Silentum.Universi.avi - 5:05, 14:51 - Tangerine Dream - Force Majeure.

Byłbym bardzo wdzięczny za informacje na ten temat , dotyczące tej mniej znanej muzyki (ambient, eksperymentalnej, elektronicznej ) wykorzystanej w Sondzie. Może zachowały się gdzieś takie informacje ?
Odpowiedz
Od razu proponuję wpisywać takie informacje do Spisu Odcinków. Już podałem pomysł Cyberasowi, który Spisem zarządza. Smile

Wymiana odkryć oczywiście pozostaje w tym wątku Wink
Odpowiedz
Dużo jest muzyku JMJ ...
Popcorn na pewno jest elementem przewodnim w odcinkach Czynnik Si
Chyba w jakimś odcinku słyszałem Vangelisa
Ale trzeba im przyznać że muzykę dobierali perfekcyjnie pomimo ówczesnych warunków naprawde wszystko się kleiło  ...
Odpowiedz
Dawno tak się nie cieszyłem: jest forum na poważnie zajmujące się moją ukochaną Sondą!

Ok, jeżeli chodzi o muzykę, z płyty Exit (1981 rok) to bardzo często podkładem był utwór "Pilots of purple twilight".

Ale nie zapominajmy, że jednym z lepszych kawałków TD "używanych" w programie Sonda był "Stratosfear".
Odpowiedz
Jest jeden utwor, ktory pamietam jeszcze z dziecinstwa...
Przez 15 lat przesluchalem dziesiatki plyt, pytalem dziesiatki osob...
Nikt nie wie co to jest...

Kawalek najlepiej slychac w odcinku Rafinada od 27:26 praktycznie do konca.
Tutaj jest wyciety ten fragment (3:33, 2.44 mb):
http://www.fotoplastikon.neostrada.pl/help!.mp3

Moze ktos kojarzy :/?
Odpowiedz
Jako że prócz zainteresowania astronomią, jestem jakimś tam audiofilem i udzielam się na forum o tej tematyce, pozwoliłem sobie poinformować tamtejszą społeczność o naszych "poszukiwaniach". Może oni coś nam pomogą w tej materii...

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=27144

Przemas Smile Smile Smile
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Co do tego utworu to po pierwsze bardzo popularny utwór w programie SONDA ale i nie tylko z tego co ja kojarze można było go spotkać również w innych programach niestety nie mam zielonego pojęcia autorstwa tego cuda ....
Może Pan Tomasz by wiedział ???
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości