Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meade w Lidl'u?
I jeszcze to...
http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o...omputerowy
Odpowiedz
W Czechach dzisiaj polowanko na lidletki bresser - meade 10x50 i teleskopy. Na forum m.in. dywagacje , że szefostwo Lidla to chyba entuzjaści astro , że ceny lornetek - owszem , ale teleskopiki mogłyby być tańsze i będą tańsze - bo teraz małe nimi zainteresowanie i po N. Roku będą przeceniać , że emeryci plątają się pod nogami przy wyścigu do lornetek....

No więc emeryt poszedł do najbliższego Lidla / a jest ich w Ostrawie kilka / . Bez wyścigu , bez kolejki - byłem sam !!! - nabyłem lornetkę , jako gwiazdkowy upominek w Rodzinie . Cena 599kc.
W domu sprawdziłem , porównałem z moją 9x63 i....nie zauważyłem dużej różnicy , poza znacznie lepszym odwzorowaniem bieli w tej mojej...

Zachęcony , wybrałem się po drugą , bo jak na tę cenę - to naprawdę bardzo dobra lornetka a Rodzina dość liczna ! Jeszcze były...a ja mam mniej kłopotów , co pod choinkę ... Smile

Wszystkim życzę radosnych Swiąt , dobrego zdrówka i seeingu w N.Roku!  Smile

zbignieww - Zbyszek

Odpowiedz
przy okazji info o nowym rzucie teleskopow ETX 70 - czy one poprzednio tez byly takie drogie? Bo cos mi sie kolacze cena 700PLN, a tutaj teraz 990PLN. moze to inny model? Za 700 to juz bylem zdecydowany... Jakby ktos widzial/slyszal o jakiejs tanszej wersji - dajcie znac.
Odpowiedz
Tutaj są po 4990.- kc i chyba będą leżeć...

Odpowiedz
Dzięki za info, faktycznie są w Czechach za niecałe 5tys koron, czyli koło 600-700pln w zależności od kursu. A że siostra mieszka w Pradze i przyjeżdża na święta - mogę mieć dość szybko (jeśli tylko będzie w Lidlu Smile. Ale przy okazji sprawdziłem sobie ceny w stanach (jadę w styczniu), i korzystając z http://www.opticsplanet.net/meade-etx70at.html (wbrew temu co w adresie), mogę kupić ETX 80 za 250$ (bez kosztów transportu).

Pytanko (jako że jeszcze nie jestem praktykiem) - czy jest jakakolwiek zauważalna różnica między wielkością 70 a 80mm i ogniskową 350 a 400mm przy takiej zabawce? Bo ryzykuję że mogę skończyć z niczym jeśli za miesiąc nie będzie już promocji. No i gwarancja w USA, nie wiem czy jest dołączany jakiś zasilacz, ale pewnie będzie na 110V... Może ktoś z praktyki powiedzieć czy warto zaryzykować czy brać po prostu czeskiego?
Odpowiedz
(17.12.07, 19:46)unZIP link napisał(a):Może ktoś z praktyki powiedzieć czy warto zaryzykować czy brać po prostu czeskiego?

Jakbym miał wybierać to lepiej tego czeskiego. Sam piszesz, że masz tam siostrę więc w razie jakiejś reklamacji zawsze jest szansa szybkiego załatwienia sprawy. A pewnie zbignieww jakby co to też pomoże. Chłop z niego dobry  Big Grin
Orion 150/750 na EQ5, Kronos 20x60 na statywie.
Odpowiedz
grzel dobrze Ci radzi , w Hameryce raczej nastaw się na kupno jakichś docelowych okularków , ewent. nasadka bino - ogólnie coś takiego małogabarytowego . Gdyby w Pradze np. siostrze nie udało się kupić , to będziemy dalej szukać ... Smile

Odpowiedz
Witam. Nie wiem po ile sá u nas sky-luxy ale w UK sa po 49,99 funta sztuka.
Meade Lightbridge 12", TAL 100RS, Zenithstar 70ED, 10x50 Bresser Corvette, 40, 26, 14, 9, 5.5 Meade 5000 ploosl i inne akcesoria
Odpowiedz
Szanowny Piotrze W.
One właśnie już były w lidlu teraz od czwartku do niedzieli za 399 PLN. I'm sorry , you are too late. :'(  I nawet statyw był stalowy, montaż EQ-3 a nie to to coś  :o co było w sierpniu  :o . Mogę cię pocieszyć bo na http://www.teleskopy.pl one właśnie są po 499 PLN. Lepiej się śpiesz bo jest przed świętami to może jeszcze zdążysz.
Bresser Skylux 70/700; okulary K4mm, K12mm, RK20mm; erecting eyepiece 1,5x lornetka 10x50 TENTO made in USSR; 2 filtry słoneczne i oczywiście własne oczy GG 2532629;   Słupsk 54.47503° N ; 17.00960° E dane z www.heavens-above.com z mapki
Odpowiedz
Chlopaki, mam wreszcie tego ETX-70AT z czeskiego Lidla, ale pojawil sie niezly zonk. Wszystko jest po czesku!! i nie ma jak przestawic jezyka (a przynajmniej ja nie znalazlem Sad ). Pomocy!!! Instrukcje to sobie sciagnalem, ale te wszystkie teksty komputera to mnie zabijaja... Jest jakas mozliwosc wgrania angielskiej albo polskiej wersji? Przy okazji - ktos ma schemat kabla?

Dajcie znać czy ktoś ma jakiś pomysł. Czy w Lidlu można zwrócić 'bo się prezent nie spodobał'? Sad Boję się że początkującego taka dodatkowa zapora językowa  może zniechęcić Sad

P.S. jakby ktos sie zastanawial tak jak ja miedzy ETX-70 a ETX-80, to chyba jednak polecam 80, bo teraz widze roznice. Pokretlo ostrosci jest wyprowadzone duzo wygodniej (do gory). Z mniejszych roznic: ma bąbelka z kompasem (chociaż nie wiem w którym miejscu). Swoją drogą 70 ma tą poziomicę też trochę bez sensu - nie da się
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości