Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z teleskopem
mam jakieś dziwne kreski na szkle teleskopu, wydaje mi się że to włos koci Big Grin
troche wstyd nieść go gdzieś .... kurcze nawet nie wiem gdzie go zanieść- teleskop kupiony był jako używany ...
myślicie że mogę go rozkręcić? jako całkowity laik poradzę sobie ze skręceniem?
Odpowiedz
marciok

Na prawdę nie ustawiam się bokiem ale wyjaśnij:

1/ Co to jest szkło teleskopu ? (co to za teleskop i gdzie, w którym miejscu jest ten włos ?) Może dmuchnąć wystarczy ?
2/ Z tym rozkręcaniem to dalszy ciąg braku info jak wyżej. (bo może nic nie trzeba rozkręcać ?)
3/ Koci włos na płycie korekcyjnej SCTka, lustrze głównym niutka czy nawet obiektywie refraktora niewiele przeszkadza a gdyby nawet to z wymienionych miejsc byłby bez rozkręcania czegokolwiek łatwy do usunięcia.
4/ Obawiam się czy przypadkiem nie kręci Cię rozkręcanie ? Ale na podstawie tego co napisałeś zdecydowanie nie polecam abyś cokolwiek rozkręcał. Grozi to co najmniej rozkolimowaniem teleskopu (a nie wiem czy poradzisz sobie później z kolimacją) aż do rozregulowania fabrycznie zestawionego obiektywu gdybyś miał w miarę dobry refraktor.

Więc jeżeli problem jest aktualny to napisz coś więcej, wtedy wrócimy do sprawy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości