Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łabądek na szeroko-porównanie
Jakiś czas temu,niejaki Michał Papatki Smile zmodyfikował perfekcyjnie moją puszkę Canona 6D, za co mu jeszcze raz dziękuję. Teraz Canon naprawdę widzi dużo więcej "czerwonego".
Dwa zdjęcia tego samego rejonu. Jedyne róznice to obiektyw i miejsce wykonania zdjęcia, choć akurat oba były wykonane pod ciemnym niebem. Z jeszcze niemodyfikowanego Canona było robione przez Canona 50mm 1.4@f4,a ze zmodyfikowanego przez Canona 50mm 1.8 STM @f4,który wg mnie jest chyba lepszy od tego 1.4 pod każdym względem. 

To tak gdyby ktoś się wachał,czy warto modyfikować puszkę. Dodam,że po takiej modyfikacji przez Michała http://astrofotografia.pl/wordpress/,aparat można dalej używać w dziennej fotografii,tylko trzeba ustawić ręcznie balans bieli. Inaczej wszystko leci w "czerwone". A jako bonus mamy także puszkę,która po dodaniu filtra IR pozwala fotografować w podczerwieni. Także wg mnie warto.

[Obrazek: 24374089727_df88607eb5_o.jpg]

[Obrazek: 24374090747_99c836ba24_o.jpg]

Odpowiedz
niesamowite zdjęcia ...
mam nadzieje ze jak posiedze troszke na forum to tez mi się uda tak pokombinować by cos niesamowitego fotografowac
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości