Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roman Kanciruk mieszka koło mnie.
Tak czekałem dość długo bo niestety częste pobyty w szpitalu niwelowały plany spotkania. Jestem z Panem Romanem umówiony na przyszły tydzień , więc niebawem dam znać jak będzie gotowe wszystko Smile
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
[Obrazek: 20953039_1650226051683891_10861157509841...e=5A1F150E]

No i się udało , myślę że to nie jedyna nasza rozmowa !
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
Video 

Odpowiedz
Fajna rozmowa, w kwestiach około telewizyjnych bardzo ciekawa, rzucająca światło na przyczyny tragicznego pośpiechu do Raciborza.

p.s. Miejsca zamieszkania zazdroszczę, niezainteresowania Zakopanem nie rozumiem. ;-)
Moja szwagierka pracuje w sądzie, ale Kurka i Kamińskiego nie zna.
Odpowiedz
To już wiem co dziś będę oglądał. .....

Ech dziś już takich ludzi z pasją coraz mniej dziś Tylko ślepo KASIORA.
Odpowiedz
Super Wink fajna sprawa. Skoro ma być następna rozmowa to może trzeba by pomóc Radkowi (Bartkowi) przygotować jakieś pytania do pana Romana, żeby rozmowa była ciekawsza. Czekamy na propozycje pytań...
Druga sprawa (już nie taka fajna): pomimo prostowania i dementowania, dalej krążą pogłoski o plamie oleju. Powtarzam, nie było żadnej plamy. Wyciek pojawił się dopiero wskutek zderzenia pojazdów. Trudno zresztą żeby było inaczej, skoro peugeot wbił się praktycznie w stara po tym jak go wyniosło na łuku drogi... no i z tym pomnikiem to też jakaś zmyślona historia... ;( BYŁ krzyż, z wygrawerowaną tabliczką z napisem „Tu 29.09.1981 r. zginęli dziennikarze TVP Andrzej Kurek i Zdzisław Kamiński, twórcy telewizyjnej SONDY.” ale tylko do czasu kolejnego wypadku... Teraz nawet jeśli jakiś krzyż stoi w pobliżu, to z pewnością nie dotyczy on tamtego zdarzenia.

--
Piotr
Odpowiedz
Jestem pozytywnie zaskoczony i bardzo się cieszę, że udało się przeprowadzić (zapewne) ciekawy wywiad z Romanem Kancirukiem.
Czemu "zapewne"? Bo piszę to jeszcze przed jego obejrzeniem, zaraz pewnie za to się zabiorę. Ale już się cieszę. Smile
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Oczywiście wywiad obejrzałem, dzięki @Bartek za jego zrealizowanie i prowadzenie, co warte podkreślenia - z dużą kulturą, widać że przygotowałeś się do jego przeprowadzenia. Rozmówca wspaniały, Roman Kanciruk to kawał historii TVP edukacyjnej. Naprawdę cieszę się, że znalazłeś na to wszystko czas i chęci.
Pan Roman w paru miejscach trochę nie do końca trzymał się faktów, ale absolutnie nie mam mu tego za złe.
O plamie oleju wspomniał już @Piotr, tak samo jak i o nieistniejącym nigdy pomniku w miejscu wypadku, który Roman sytuuje w Głuchołazach.
Ja zaś zwróciłem uwagę na jeden zupełnie inny szczegół: pan Roman, pod koniec wywiadu, gdy mówi o SONDZIE, Kurku, Kamińskim, Pyciu i Siudymie (który notabene nie wyjechał do Skandynawii), mówi że Pyć zginął tragicznie. "No Tomek Pyć tragicznie, trzech z nich tragicznie zginęło" (38:22).
To nowa dla nas informacja, może przy okazji kolejnego spotkania (na które liczę) zapytasz Radku o to pana Romana?

A co do SONDY, to oczywiście interesuje nas... wszystko. Wink
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Bartek, wielkie dzięki za ten wywiad! Oczywiście Panie Romanie (może Pan czyta Smile) - również dziękuję! Właśnie obejrzałem/posłuchałem, z wielką przyjemnością.
Bartek, dołączam się do prośby Radka: dopytaj proszę na temat tragicznej śmierci Pana Tomasza.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości