Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sonda w TVP Historia (2013, 2014)
Czy to tylko wakacje bez "Sondy", czy też pożegnanie z "Sondą" w TVP Historia?
Odpowiedz
Wiesz, ciężko powiedzieć. Na razie wiadomo, że w lipcu i na początku sierpnia SONDY nie ma, czy wróci we wrześniu nie wiadomo.
Osobiście wolałbym, aby wróciła (chyba niezbyt odkrywcze), a jeszcze bardziej, aby zostały wyemitowane odcinki, których zabrakło do taj pory w TVP Historia.
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
Ale niestety na wrzesień, przynajmniej w tej chwili, planów emisji SONDY NIE MA. Sad Sad

_____
Ja znam wszystkie zachowane i chyba prawie wszystkie (no niemożliwe, aby wszystkie) niezachowane odcinki SONDY, oceniając to po kilkudziesięciu latach siłą rzeczy będę trochę nieprecyzyjny, ale wydaje mi się, że tzw. premier mogłem opuścić zaledwie kilka.*

SONDA od początku zrobiła na mnie ogromne wrażenie, tego właśnie, jako dziecko, a potem jako nastolatek, potrzebowałem w TV - przekazu wiedzy w sposób popularny. Nigdy nie interesowały mnie programy głupie (choć tak głupich jak dziś to wtedy nie było, no może poza wciskaniem oficjalnej propagandy), nie rozumiałem też tych specjalistycznych (w końcu miałem dopiero kilka, potem kilkanaście lat), a SONDA doskonale się w to wpasowała. Doskonale. Po prostu najlepiej, w najlepszym okresie i najlepiej jak było można. Dziękuję wam Panowie z SONDY. Choć trzeba przyznać, że w początkowym okresie i Panie, choć w znacznie mniejszym udziale, też miały swój wkład.

Ale nie chodzi o mnie. Są tacy, co nie znają.
Dziś nadal wiele tematów jest aktualnych. Bardzo dobrze, że TVP wyemitowała większość z zachowanych odcinków SONDY, ale dlaczego nie wszystkie?
Wiem o odcinkach, które na pewno są odnalezione i zdigitalizowane, a które nigdy nie były wyemitowane przez TVP Historia. Dlaczego? One są dostępne, choćby na chomikach (LINK 1, czy 2), ale czy nie zasługują na emisję w TVP? Czyżby zwykły bałagan i ogólne niechlujstwo TVP to była jedyna przyczyna? Niestety jestem w stanie w to uwierzyć...

* - maniak, normalnie maniak... Wink
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
(27.04.13, 23:31)Radek68 link napisał(a):[...]
Zał. 3 - 30 centymetrowy wafel procesorów Core i7 w ręku autora postu (2010r.)

Radek, napisz proszę coś więcej. Gdzie tego wafla oglądałeś?
Odpowiedz
(01.05.14, 23:37)Radek68 link napisał(a):[...]

TVP wyemitowała dotychczas tylko część zachowanych SOND. Jest to co prawda znaczną większość, ale do tej pory nie mieliśmy okazji zobaczyć co najmniej kilkunastu odcinków w emisji powtórkowej TVP Historia, które są dostępne w archiwum TVP.
Te które udało mi się wyłowić to:

Do utraty tchu
Fatamorgana
Gwiezdny puls
Jak po sznurku
Akcja czystość
Promień nadziei
Błysk
Nauka jazdy
Waga piórkowa
Pejzaż z wiatrakami
Miniatury

Pamiętam też moją rozmowę z Tomaszem Pyciem, gdy podszedłem po spotkaniu i zapytałem jak prawdopodobne są wpisy w wykazie na stronie o zachowaniu danego odcinka w archiwum TVP. Niestety nie są to pewne informacje, oczywiście poza tymi o których na pewno wiemy, iż są.
Dodam jeszcze, że z zapisków może wynikać iż taśma jest, ale oczywiście może jej nie być, gdyż odwrotne sytuacje, które się zdarzyły (w zapiskach było "skasowana", a potem odcinek się pojawiał) tylko to potwierdzają.
Natomiast te odcinki, które wymieniłem powyżej znajdują się w archiwum TVP na 99,9% (bo na 100% to tylko..., a nie będę kończył).

Wymienione przez Radka odcinki być może rzeczywiście są Archiwum TVP, ale na pewno są w Internecie.
Są jeszcze takie, które nie były emitowane w TVP Historia, nie są dostępne w Internecie, a które prawdopodobnie zalegają w Archiwum TVP.
Najbardziej prawdopodobne, że znajdziemy tam:

Rozbitkowie
Wybuch
Skóra
Zamki na wodzie - Forte
Auto A.D. 2000
Fala
Studio lato - Platforma (to fragment emitowanego wcześniej odcinka "Platforma")
Sonda lato - Mikro
Kruche morze
Sonda - wspomnienie (to już wspomnienia o Andrzeju Kurku i Zdzisławie Kamińskim, zrealizował Tomasz Pyć)

W drugiej kolejności:

Samochód bezpieczny - Polonez
Sprzątanie miast
Pas wolny
Kolorowo na białym
Baczność - wysokie napięcie
Ślizg
Widmo
Balans
Diagnoza /rep. z lotniska/
Usterki na łączach
Klub filmowy 1 - Zielona pożoga
Klub filmowy 2 - Planet water
Pęd
Dziwna historia maszynki do mięsa
Sonda lato - Roboty
Sonda lato - Materiały
Sonda lato - Samochód
Pośrodku drogi do nikąd
Rezerwat

Mogą być też być inne wymienione w kompletowanym spisie:
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=15959.msg126068#msg126068

Spis zawiera m.in. daty emisji czy numery taśm, na których materiał był nagrany, co może ułatwić poszukiwania w archiwum TVP. Mogę przygotować ekstrakt z tej listy tego czego nie mamy, tylko co z nim dalej zrobić? Ma ktoś dostęp do tego archiwum, albo zna kogoś kto ma i może spróbować "wydobyć" kolejne odcinki?
Odpowiedz
(23.08.14, 14:39)cyberas link napisał(a):Radek, napisz proszę coś więcej. Gdzie tego wafla oglądałeś?
Na HotZlocie 2010, czyli spotkaniu czytelników serwisu "dobreprogramy" w Zamku na Skale w Trzebiszowicach. Jednym z głównych partnerów zlotu był Intel i przywiózł wówczas sporo różnych ciekawostek, między innymi właśnie ten wafel. Smile

(23.08.14, 17:09)cyberas link napisał(a):Wymienione przez Radka odcinki (...)

Bardzo dobry wpis, ciekawie wyłowione odcinki, które faktycznie mogą być w archiwum TVP. Oby udało się do nich dotrzeć!
Ciekawe co się dzieje z "Pecusiem" ??
►►► SONDA ◄◄◄
Odpowiedz
(25.08.14, 12:41)Radek68 link napisał(a):Na HotZlocie 2010, czyli spotkaniu czytelników serwisu "dobreprogramy" w Zamku na Skale w Trzebiszowicach. Jednym z głównych partnerów zlotu był Intel i przywiózł wówczas sporo różnych ciekawostek, między innymi właśnie ten wafel. Smile
Aha, dzięki. Pomyślałem, że może fabrykę Intela gdzieś odwiedziłeś. Smile
Zdaje się już w przyszłym roku ma ruszyć masowa produkcja na takich waflach.

(25.08.14, 12:41)Radek68 link napisał(a):Bardzo dobry wpis, ciekawie wyłowione odcinki, które faktycznie mogą być w archiwum TVP. Oby udało się do nich dotrzeć!
Ciekawe co się dzieje z "Pecusiem" ??
Pecus trzyma rękę na pulsie. Podobno jest jeszcze sporo nieskatalogowanego materiału, więc liczę, że coś się jeszcze odnajdzie.
Odpowiedz
Niecierpliwie czekamy na nowe odcinki
Odpowiedz
Niestety od sierpnia 2014 roku (tak, minęły kolejne 3 lata), nie mam kontaktu z Pecusiem. Wysłałem wtedy również Pecusiowi ekstrakt ze spisu odcinków, które potencjalnie mogą być w archiwum. Ekstrakt zawierał numery taśm i daty pierwszych emisji, a więc praktycznie daty nagrań (we wtorki program był nagrywany, a dwa dni później emitowany). Zakładam, że dzięki temu będzie można łatwiej do nich dotrzeć.
Próbuję odnowić kontakt od zeszłego tygodnia, ale bezskutecznie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości