Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sonda na facebooku, moje przemyślenia.
#1
Chciałbym dodać, że na facebooku, https://www.facebook.com/sonda.program.tv?ref=profile  ktoś założył stronę Sondy. Niewielki tam ruch, być może niewiele osób o niej wie, a może ktoś z tego forum mógł by założyć stronę Sondy, która by była aktualizowana na bieżąco.

Tak poza tym to kilka informacji, które wyszperałem w Internecie. Marek Siudym udzielił wywiadu Radiu Rzeszów w audycji Radiolatorium dotyczący jego książki 18:20 Sonda. Mam tą audycje w pliku Mp3, ale nie pamiętam już skąd go ściągałem, to była strona z z wywiadem plus plik.
Następna sprawa, większość stron o  programie Sonda założonych przez ich wielbicieli nie istnieje , to samo z serwerami, więc stwierdzam jedną przykrą sprawę - SONDA za parę lat zginie kompletnie z polskiego Internetu, ponieważ tak na prawdę nie ma w moim mniemaniu - Muzeum Sondy, czy jakiegoś klubu Sondy, a przerzucanie materiałów z serwerów na serwer w końcu spowoduje że któryś z administratorów młodego pokolenia, który nie czuje klimatu Sondy - usunie ją całkowicie. Bo kto to będzie czytał??

Ludzie, którzy żyją i tworzyli Sondę lub mieli z nią styczność w różny sposób milczą. Na pewno wielu z nich ma zdjęcia, różne materiały etc ale oczywiście z jakiś względów nie chcą ich udostępnić. Chociaż niektórzy z nich to zrobili.

Wiadomo że Marek Siudym napisał książkę, ale przecież taką książkę mogło by napisać wiele osób, choćby Tomasz Pyć, który już nie żyje, ale może Ewa Kurek, wdowa po Andrzeju lub może jego syn Mateusz. Kurkowie podobno mieli dwóch synów. O Andrzeju Kurku sporo wiadomo, ale na przykład o Zdzisławie Kamińskiem właściwie nic, a on też może być ciekawą postacią.

Nie wiadomo czy Zdzisław Kamiński miał jakąś rodzinę, która by była w posiadaniu  materiałów, może jakieś wspomnienia? W programie Czas przeszły dokonany wystąpiła Ewa Kurek, ale od strony Kamińskiego nie było nikogo.

Marek Siudym w którymś z wywiadów powiedział że Telewizja Polska odmówiła mu dostępu do archiwum danych osobowych swoich pracowników. Chciał pozyskać informacje o Andrzeju i Zdzisławie ale mu odmówiono. Dziwił się że to zrobili, bo te osoby nie żyją, a poza tym minęło wiele lat od ich śmierci.

Dlatego tak pewnie niewiele wiadomo o Kamińskim. Uważam że, ktoś dla równowagi powinien napisać drugą książkę o Sondzie, może album ze zdjęciami plus jakieś wspomnienia. Jedna książka to za mało. Wiele informacji zdobyli poprzez dedukcje forumowicze za co im chwała, analizując nagrania etc - ale oni nie mogą napisać książki, gdyż za mało mają informacji.  Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
To już dwie Sondy na fejsbuniu, o jednej wiedzieliśmy http://astro4u.net/yabbse/index.php/topi...#msg267589

Problem z Facebookiem jest taki, że żeby mieć dostęp to trzeba się zalogować, a żeby się zalogować, to się trzeba zarejestrować.

(08.03.14, 14:34)Raf20076 link napisał(a): ... Mam tą audycje w pliku Mp3, ...
To byś się mógł podzielić audycją
Odpowiedz
#3
Plik ma 17 MB, możecie go ściągnąć z stąd. http://speedy.sh/pSSdX/93-TR-1-Siudym-SONDA.mp3. Informacja taka że plik ten był zamieszczony na jakiejś stronie normalnego serwisu informacyjnego, zamieszczony legalnie z tego tak wnioskuję, gdyż był poprzedzonym normalnym wywiadem na stronie i każdy mógł go ściągnąć. Może uda mi się znaleźć tę stronę ponownie. Aby go ściągnąć kliknijcie nazwę pliku na samej górze strony. Koło niej jest rozmiar pliku 17.19 MB. Pozdrawiam. Lub możecie ściągnąć stąd http://ultrashare.net/hosting/fl/f84482ea69  Zachęcam do obejrzenia moich tapet http://astro4u.net/yabbse/index.php/topic,20966.0.html

Ta Sonda https://www.facebook.com/Sonda.program.TVP na facebooku ma tylko 21 polubień, ta https://www.facebook.com/sonda.program.tv natomiast 215 polubień - Tak dla porównania.
Odpowiedz
#4
(08.03.14, 18:08)Raf20076 link napisał(a): Plik ma 17 MB, możecie go ściągnąć (...)
DZIęKI!!! Smile
Odsłuchałem tę audycję i mam kilka uwag. Po pierwsze wywiad jest niemiłosiernie cięty, słychać to w prawie każdym zdaniu Siudyma. Podejrzewam, że albo po prostu p. Marek się mocno rozgadywał, a audycja miała być dość krótka, albo (znając relacje panujące w zespole SONDY) Siudym mógł mówić troszkę nie na temat i trzeba go było wyciąć. Albo jedno i drugie.
Co do nazwy "SONDA", to według mojej wiedzy wymyślił ją Kurek, a nie Siudym, ale dziś już i tak nie dojdzie się prawdy.

W każdym razie jeszcze raz dzięki za umożliwienie odsłuchania tego materiału! Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości