Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w zadaniu
Mam za zadnie wykonać pomiary odległości do Księżyca- paraleksę geocentryczną. Kompletnie nie wiem jak to zrobić. Długo próbowałam, ale mi nie wychodzi  Sad To link do tego zadania http://fizyka.zamkor.pl/download/wirtualne_obserwacje/karta_pracy_1_210812.pdf
Bardzo proszę chociażby o jakieś wskazówki. Naprawdę bardzo mi na tym zależy.
Odpowiedz
we wskazówkach wszystko masz, co robić by te zadanie zrobić  Wink
Ps. może sprecyzuj czego nie rozumiesz

Pozdrawiam
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz
Przyjmując, że linie ZK oraz AB są do siebie prostopadłe, oblicz długość odcinka AB. Promień Ziemi (odcinki ZA i ZB) wynosi 6371 km. Zupełnie nie wiem jak to zrobić. Z fizyki jestem zielona, jedyny przedmiot którego nie rozumiem Sad
Odpowiedz
mamy kąt AZB, należy zauważyć że kąt AZO to 1/2 kąta AZB oraz odcinek ZA równy jest promieniowi ziemi, następnie z funkcji trygonometrycznych można wyznaczyć odległość AO która jest połową odległości AB. To bardziej matematyka a nie fizyka Wink
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości