Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nocny Obserwator - tutaj mamy swoje forum
Czy w programie mogę tworzyć listy obserwacyjne ?
Odpowiedz
Do tego celu wprowadziłem w Funkcje -> USER  listę obiektów użytkownika. Po wprowadzeniu swoich obiektów wyświetlone one zostają jako zielone romby i przy ustawieniu aktualnej daty i lokalizacji widać wyraźnie, które moje zaplanowane obiekty są najlepiej widoczne  
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Niedługo wstawię nową wersję bez aktaulizatora, aby nie straszyć ludzi, co zniechęca innych do pobrania programu.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Nie mogę dodać do Listy obserwacyjnej użytkownika obiektu który jest poniżej horyzontu. Czy da się to jakoś obejść ?
Odpowiedz
Tak, da się.
Trzeba ustawić godzinę taką, w której obiekt ten jest nad horyzontem.
Odpowiedz
A czy można by 'zamowić' w nowej wersji taką funkcję, że program sam ustawi godzinę i dzień w której szukany obiekt jest nad horyzontem? Inaczej kłopotliwe staje się tworzenie listy obserwacyjnej.

Albo może krócej, aby GoTo miało opcję wrzucania od razu obiektu do listy obserwacyjnej.
Odpowiedz
Ja robię to tak:
GoTo obiekt.
Jeśli pojawia się napis, że obiekt jest pod horyzontem to klikam na klawiaturze "3"
Pojawia się wykres dobowy.
zielony wykres pokazuje widoczność tego obiektu.
Klikam w wykres w miejscu, w którym obiekt jest ponad horyzontem
Jeszcze raz Goto ten obiekt i masz go na środku ekranu.
Odpowiedz
(18.04.16, 22:37)Adalbert napisał(a): A czy można by 'zamowić' w nowej wersji taką funkcję, że program sam ustawi godzinę i dzień w której szukany obiekt jest nad horyzontem? Inaczej kłopotliwe staje się tworzenie listy obserwacyjnej.

Albo może krócej, aby GoTo miało opcję wrzucania od razu obiektu do listy obserwacyjnej.

Rozważ jeszcze taki wariant:

Jeśli tworzysz listę obserwacyjną na daną noc, a robisz to w dzień przed tą nocą, to może wystarczy w programie ustawić godzinę nocną i wtedy jeśli obiekt będzie pod horyzontem to i tak go nie zobaczysz ....
Odpowiedz
Opcja przedstawiona wyżej jest dobra - swoją drogą daje chwilę na zastanowienie gdzie znajdujemy się na mapie. Smile To o czym ja pisałem mogłoby być po prostu odrobinę szybsze.
Odpowiedz
Dzień dobry Wszystkim

Skopiowałem z NO bazę gwiazd podwójnych w celu dalszego przetwarzania danych w arkuszu kalkulacyjnym.
Poza typowymi informacjami jak; oznaczenie, konstelacja, jasność składników i separacja każdemu obiektowi przyporządkowana jest liczba mająca od czterech do sześciu cyfr. Jakie jest znaczenie tej liczby ?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości