Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy miesięcznik astronomiczny - dla początkujących i nie tylko
Pragnę poinformować wszystkich zainteresowanych, że za kilka dni ukaże się w sprzedaży nowe czasopismo astronomiczne, jedyny w Polsce miesięcznik z naszej branży - Astronomia Amatorska.
Bliższe informacje o magazynie można znaleźć na stronie www.astronomia-amatorska.pl
Wiele artykułów zawartych w Astronomii Amatorskiej jest pisana dla początkujących astroamatorów (stąd informacja w tym dziale), choć oczywiście i zaawansowany miłośnik astronomii znajdzie coś dla siebie.
Odpowiedz
Pojawiło się pytanie o dostępność magazynu w małych miejscowościach.
O dostępności magazynu w małych miejscowościach będziemy mogli coś więcej powiedzieć po 20 czerwca kiedy to ukaże się fizycznie pierwszy numer pisma, bo dopiero wówczas będziemy mogli sfinalizować negocjacje z kolporterami prasy. Mając na uwadze ewentualne problemy z dostępnością magazynu w kioskach itp. miejscach w małych miejscowościach, udostępniamy możliwość zamawiania pojedynczych egzemplarzy przez stronę internetową. Dla osób które nie chcą zamawiać rocznej prenumeraty a z powodu np. braku konta internetowego kłopotliwe może być comiesięczne dokonywanie przelewu na poczcie, udostępniamy możliwość zapłacenia za np. 3 kolejne numery za jednym przelewem. Będzie to działało jak np. 3-miesięczna prenumerata (choć bez specjalnych praw przysługujących prenumeratorom rocznym i dwuletnim). Należy w takim przypadku dokonać wpłaty kwoty (n x 15,90) zł gdzie n to ilość kolejnych numerów jakie chcemy otrzymać.
Odpowiedz
Jest już ten pierwszy, bo lukam i lukam
E.T. It return to house !
Odpowiedz
Patrzyłem dzisiaj w empiku w poznaniu i nie mieli.
Nikon 8x40 & 12x50 + statyw
Odpowiedz
To po niedzieli. Zapowiada się fajnie. Papierowy pomocnik przyda się na działce bez neta.
Odpowiedz
Patrzylem w dwoch piotripawel, oraz w dwoch empikach na terenie poznania no i jestem bez pierwszego egzemplarza ciagle. Czy wszystko poszlo okej z dystrybucja?
Nikon 8x40 & 12x50 + statyw
Odpowiedz
W Bydgoszczy też posucha. Mam zaprzyjaźniony kiosk Ruchu i salonik Kolportera. Może ze względu na mimo wszystko specyficzny rodzaj tytułu dystrybucja elektroniczna była by lepsza ( i pewnie tańsza). Wpłata -> kod -> pobierasz i drukujesz to co ci potrzebne  ???, ale co kolekcja to kolekcja.
Odpowiedz
Miesiecznik zamowiony juz dotarl do domu, tylko  jeszcze  go nie przejrzalem bo nie ma mnie w kraju xD 
Tak mimochodem, cos cicho na forum o tym  czasopismie..
MAK 127 SLT Bresser 10x50 Smile
Odpowiedz
Od dwóch dni 'AA' jest u mnie w domu. Mieszkam w niedużej miejscowości, toteż zakup czasopisma mogłem zrealizować tylko zamawiając bezpośrednio u redakcji. Szybko się z tym uporano.

Sprawia dobre wrażenie. Tematy artykułów nie są banalne. Do tego opatrzone fotografiami, co pozwala na lepsze przyswojenie treści.
Charakter pisma wcale nie jest taki amatorski.  Są poruszane zagadnienia, które, wg mnie, wymagają już sporej wiedzy i doświadczenia.  Konfrontując z Vademecum Miłośnika Astronomii jest bardziej zaawansowane. Co nie znaczy, że VMA należy wyrzucić już do kosza. Tam też jest sporo przydatnych informacji. Od tego zaczynałem swoją przygodę z astronomią, kiedy internet  był jeszcze ubogi w takie treści i w ogóle mało dostępny, a inne czasopisma typowo dla 'młodych' astronomów nie istniały.

Wracając do Astronomii Amatorskiej. Część mapek, a właściwie wykresów dotyczących ruchów księżyców Jowisza, czy Saturna są zupełnie chybione. Nieczytelne to jak diabli! Trzeba używać lupy, żeby czegoś z tego się dowiedzieć.

Jestem ciekaw co się pojawi w kolejnym numerze. Poza tym nakład 3000 egz. nie jest powalający. Rozumiem, że to dopiero początek i tzw. badanie przeciwnika. Za niedługi czas dojdzie pewnie na koniec jeszcze jedno zero.
"Kometa jest wapor gorący y suchy, tłusty y lepki mocą gwiazd z Ziemie wyciągnieny aż po Sphere Ognia wyniesiony y tamże zapalony bieg swoy oraz z trzecią powietrza krainą w koło Ziemie odprawujący"
Odpowiedz
Można kupić na teleskopy.pl
http://teleskopy.pl/product_info.php?cPa...12_nr_1/12
tylko się raczej nie opyla
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości