Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Awaria montażu CG-5 Go To Celestrona
Dziś w nocy chcialem sobie obejrzeć Marsa więc wystawiłem teleskop i przystąpilem do alignowania. Trzy gwiazdki szły jak zawsze, bez problemów. Ale po trzeciej bardzo dlugo kalibrował -2min zazwyczaj to jakieś 5s. A potem jak 4 gwiazdkę mu wskazałem, montaż zaczął zmierzać w kierunku ziemi ledwo zdążyłem go odłączyć od zasilania, ponieważ przy okazji zahaczył się o samego siebie.  Odpaliłem go od nowa montaż chodzi ale przy namierzaniu czegokolwiek  celuje w ziemie w miarę symetrycznie.
Jak już piszę wspomnę że od dnia zakupu przy przyciśnięciu na jeden  z klawiszy kierunkowych porusza się normalnie ale po puszczeniu przycisku ten nadal przesuwa się lekko z najniższą prędkością, potem muszę skorygować drugim. (ale może to nie wada?)
Spróbuję zresetować wszystkie ustawienia ale mam przeczucie że to nie pomoże.
Celestron C8-SGT XLT Schmidt-Cassegrain
Odpowiedz
Miałem podobnie, z tym że u mnie po prostu ruszył w pewnym momencie "z kopyta".
Chyba to problem z zasilaniem - powinien pojawić się kod błędu (niestety nie pamiętam już jaki to był nr).
Co do korygowania przycisku - też mam to samo. Przy sterowaniu z komputera ten problem nie występuje.
Taka to chyba uroda pilotów NexStar :/
Odpowiedz
Dziękuję, dziś zresetuje ustawienia i naładuje porządnie akumulator mam nadzieję że to pomoże. A kod błędu to No response 17,
wyrzuciło mi go dwa razy, raz 2 miesiące wcześniej, a raz za drugą próbą alignowania wczoraj. Trochę irytuje mnie ten montaż i przy najbliższej okazji przerzucę się na jakiś inny.  Jednak udało mi się zrobić swój pierwszy DS.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Też mam problem z tym przejeżdżaniem, koledzy - Czesi też o tym pisali. Może jakieś upgrade montażu by pomógł? Tadeo eksperymentował, jest wątek na ten temat...

Ja w początkach obsługi montażu coś tam pochrzaniłem w zadawaniu danych / chyba pomyliłem am z pm / i wystarczyła chwila nieuwagi a końcówka dowetaila na tubie mocno wcisnęła się w skorupę - obudowę napędu.
Niezbędna była wymiana płytki sterującej - jak się okazało. Parę razy też dziwnie jeździł, ale potem wydedukowałem, że mój power -tank już jest do d.... Przy zasilaniu z auta zawsze było OK, oprócz tego przejeżdżania...

Odpowiedz
ten error o ile mnie pamięć nie myli dotyczy połączeia elektroniki z silnikami

napisz którą wersję masz wgraną HC i MC ??
hmmmmm...
Odpowiedz
W version znalazłem takie coś: HC:GEM 4.16 MC:5.16 5.16
Tutaj piszą na ten temat:
http://www.nexstarsite.com/OddsNEnds/NoResponse.htm
Jest to spowodowane albo niskim napięciem albo tym o czym mówiłeś mówiłeś .
Znalazłem też ten wątek na forum:http://astro4u.net/yabbse/index.php/topic,14123.0.html
Czyżby przesuwanie się ustąpiło po wgraniu nowszego firmwaru?
Odpowiedz
ja mam chyba 5.20 na obu jednostkach
musiałbym uruchomić montaż

tu masz namiary na debest www z różnościami do naszych montaży

http://www.nexstarsite.com/Firmware/ASGTFirmware.htm

w którejś wersji poprawili komunikację własnie z silnikami
hmmmmm...
Odpowiedz
a pilota używam tylko w jednym celu
żeby się w niego wpiąć z PCta i kierować za pomocą NExRemote
http://tadeoho.cba.pl/index.php?option=c...&Itemid=72

nawet co budzi usmiech u każdego kto to widzi
do sterowania montażu używam pada do giercowania
ultra wygodna rzecz
zamiast klikania i skakania między notebookiem a montażem
albo klikaniem po pilocie montażu
AstroPozdro
hmmmmm...
Odpowiedz
Pomysłowe, chciałbym to zobaczyć  ;D, nowszy firmware jest też na stronie celestrona. Niestety NexRemote jest płatny :-\ . W najbliższym czasie sprawdzę czy błąd ustąpił. Na razie nic nie będę wgrywał, może za miesiąc jak będę miał czas.  Bardzo ci dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
szkoda że z Brodnicy jest kawałek do Torunia
możnaby zobaczyć i wgrać ten soft
na mojej www masz tez opis jak to robić
a jak będziesz kiedyś w Toruniu weź montaż ze sobą  Big Grin
hmmmmm...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości