Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nocny Obserwator 2.0 BETA - Duże zmiany
Jest dużo lepiej. Message box z "Invalid floating point operation" wciąż się pojawia, ale bardzo rzadko. Odkryłem kilka niedociągnięć w interfejsie użytkownika, ale to szczegóły i można się przyzwyczaić, więc nie będę o nich pisał.

To bardzo dobry program i coraz bardziej mi się podoba. Dziękuję.
Odpowiedz
Dziś kolejnych kilka godzin nad programem. Przyspieszyłem działanie przy wyświetlaniu gwiazd do 10 mag. Poprawiłem datę startową w obliczaniu efemeryd, usunąłem kilka defektów, wprowadziłem nazwy konstelacji w innych językach (w Ustawieniach).

Tak więc praktycznie program działa tak jak zamierzałem 6 października 2011, kiedy go zacząłem pisać. Czyli trwało to nieco ponad 4 miesiące.

Myślę, że bobobobobo jeszcze rzadziej zobaczy "Invalid floating point - error".

Zapraszam do pobrania NO 2.07 BETA.

http://www.astrojawil.pl/no.htm
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
To już prawie ostateczna postać programu 2.08.
Zapraszam do obejrzenia nowych screenów z programu.
http://www.astrojawil.pl/no.htm
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Fajnie by było, by domyślnie program się uruchamiał w trybie nocnym.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
(16.02.12, 14:53)Alferek link napisał(a): Fajnie by było, by domyślnie program się uruchamiał w trybie nocnym.

Cztery miesiące tak było Smile

Dorobię opcję wyboru dla użytkownika Smile
Odpowiedz
Alferek.

Dorobiłem opcję Trybu Dziennego lub Nocnego na starcie, oraz wielkości okna na starcie.
Na poniższym screenie te opcje widać w żółtym prostokącie.

Już nie zmienialem numerka 2.08, ale na serwerze jest nowy pelny plik i nowa nakładka.
W wykresach miryd zamieniłem JD na daty - dla mnie teraz jest o wiele czytelniej.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Jest nowa wersja- zmieniona kolorystycznie - trzy "skórki" do wyboru.
[Obrazek: no_screen_3.gif]

zapraszam:  http://www.astrojawil.pl/no.htm
Odpowiedz
Jako aktywny beta tester wersji 2.10 Smile wnoszę o dodanie jasności do opisów efemeryd poszczególnych obiektów. Najlepiej byłoby to jako kolejną opcję wł/wył, tak jak jest możliwe włączenie znaczników czasu, linii łączącej, czy opisu znaczników.

z góry dziękuję - taka mała duperela ale pozwoli wyznaczyć optymalny okres obserwacji.
Odpowiedz
Alferek.

Napisaleś "jasności do opisów efemeryd poszczególnych obiektów". Poproszę jaśniej.
Czy chodzi Ci o zanaznaczanie jasności obiektów na wyświetlanej mapie, to co już jest w programie?

Odpowiedz
Chodzi o to co w załączniku widać. Owszem można włączyć pokazywanie jasności poszczególnych obiektów, ale na przebiegu czasowym (to co na czerwono) te jasności się nie wyświetlają, bo nie ma takiej opcji.
Przydatne by to było tak jak napisałem wcześniej do wyznaczania optymalnych czasów obserwacji. I wręcz dobrze by było, by to chodziło niezależnie od włączenia pokazywania wartości gwiazd. Lepiej by było jako osobną opcję to zrobić, obok wyświetlania daty, by móc taki przebieg zrobić bez pokazywania pozostałych jasności obiektów.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości