Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjęcia z misji Gemini po "zremasterowaniu"!
#1
NASA zrobiła niespodziankę miłośnikom misji Gemini. Na tej stronie http://tothemoon.ser.asu.edu/gallery/gemini znajdziecie niesamowite zdjęcia ze wszystkich misji Gemini.  Aż się łezka kręci kiedy się to ogląda w końcu minęło już "parę latek”.
Zdjęcia są udostępnianew połowie/ pełnej rozdzielczości oraz jako RAW. No i kolekcja wygląda na skany robione klatka po klatce bez selekcji, dzięki czemu całość nabiera znaczeniu od strony dokumentalnej. Wygląda na to, że zdjęcia były robione aparatami średnioformatowymi.

[Obrazek: S66-38182_G09-M_s.png]
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
#2
Od wczoraj przeglądam tą galerię i jestem fotkami po prostu urzeczony....


[Obrazek: S66-46122_G10-S_s.png]

[Obrazek: S65-30433_G04-H_s.png]

UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
#3
Rzeczywiście piękne  zdjęcia.  Smile
N 51.34'47,76   E 20.34'28,14
Odpowiedz
#4
(18.01.12, 23:26)papatki link napisał(a):NASA zrobiła niespodziankę miłośnikom misji Gemini. Na tej stronie http://tothemoon.ser.asu.edu/gallery/gemini znajdziecie niesamowite zdjęcia ze wszystkich misji Gemini.
(...) Wygląda na to, że zdjęcia były robione aparatami średnioformatowymi.

  Oczywiście... Big Grin

  Po historii z jednym z astronautów, któremu NASA przed jego lotem powiedziała, że jeśli chce robić zdjęcia w kosmosie, to niech sobie.. kupi aparat, tak zrobił i kupił Hasselblada.
  Dopiero po jego locie wyszło na jaw, że użyto aparatu tej znanej firmy i zaczęto ich używać w dalszych lotach.
  W misjach Gemini zdjęcia robiono 70mm Hasselbladem 500; najczęściej używano obiektywu Zeiss Planar 80 mm, a większość zdjęć (bo nie wiem, czy wszystkie) - na slajdach Ektachrome.

  P.S.  A na pierwszym pokazanym zdjęciu - "kosmiczny aligator" lub "głodny aligator": tak nazwano rakietę Agena, której nie odpadła osłona dziobowa i astronauci nie mogli się z nią połączyć. Podobno chcieli "podważyć" ją kabiną Gemini, ale NASA zabroniła obawiając się, że nie odpaliły wszystkie ładunki wybuchowe, które miały tę osłonę odrzucić.
Odpowiedz
#5
(19.01.12, 11:54)Hermes link napisał(a):  W misjach Gemini zdjęcia robiono 70mm Hasselbladem 500; najczęściej używano obiektywu Zeiss Planar 80 mm, a większość zdjęć (bo nie wiem, czy wszystkie) - na slajdach Ektachrome.

Czyli rozumiem, że był to niemodyfikowany Hasselblad pod wyposażenie astronautów, tak jak w przypadku np. misji Apollo?
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości