Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akcesoria do newtona 130/900
OK, wiec polecasz okular SWA Plössl  5 mm, do tego dodam Plyn baader optical oraz mikrofaza baader do tego.
Wgl. mozecie mi pomoc, bo nie rozumiem, jest napisane, ze okular i 5mm, czyli liczba poj. a tam jest 6 okularow, co prawda jest tam np. -4 , -2.5 , -6 , -9 mm itd. co to ma do znaczenia ??

I czy ktos poleca okular prostujacy obraz ?? Czy duzy wplyw ma taki okular ?
Odpowiedz
No normalnie rozstrzeliłeś mnie tym pytaniem o okular Smile Ta liczba po nazwie okularu jest to jego ogniskowa. W tym przypadku 5mm. Co to daje? A no pojęcie jakie powiększenie uzyska się z teleskopem, w Twoim przypadku 900mm (ogniskowa teleskopu) / 5mm (ogniskowa okularu) = 180. Więc powiększenie z tym okularem wyniesie 180 razy. Trochę za dużo i celował bym na twoim miejscu w okular 6mm w miarę dobrej jakości.

Wszelkie soczewki prostujące obraz, odwracające z góry sobie daruj, jest to zbędne w obserwacjach astronomicznych, ponadto ich jakość jest bardzo mizerna.
ATM 13" Refraktorek 80/900, Tento 7x50, Kilka ES-ów, scopos 30 i para oczu.
Odpowiedz
No sluchaj, nie o to mi chodzi Tongue
O powiekszedniu itp. to ja wiem Wink
Chodzi mi o to, ze np. tu :
http://deltaoptical.pl/okular-sky-watche...d1202.html
jest okular plössla 5mm, ale tam jest az 6 okularow, wywnioskuje wiec, ze bede mial 6 okularow tak ? Ale tam jest przeciez na tych okulach napisane -4 mm itp.  wiec co to ma do rzeczy ? Czy po prostu to jest obraz kompletu,  a ja dostaje tylko okular 5mm ze zdjecia ?
Jesli dostane 1 okular, 5 mm, to znaczy, ze reszta tych okularow na zdj. np. -4 mm, to sa inne ogniskowe, a ja dostaje tylko dany okular 5 mm.
Czyli krotko mowiac, czy dostane 6 okularow, czy jeden, jak dostane 6 okularow, to co ma do rzeczy te -4 mm , -3mm itp. skoro link i tylko mowi, ze okular plössl 5 mm ?
Sory, takie maslo maslane pisze, ale jakos nie mam dzis weny do pisania i nie wiem ajk to okreslic :/
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Niestety lepsze okulary nie są takie tanie:
200:6=33zł z kawałkiem na 1 okular  :Smile
a poza tym patrz na inne stronki:
http://www.astrokrak.pl/okulary-sky-watc...-5-mm.html
Tylko nie kupuj, w tym sklepie, mają tendencje do spóźniania się, ja w dalszym ciągu czekam na szklany filtr słoneczny 2 miesiąc - (na szczęście mam zapłatę przy odbiorze)- mam czas
Celestron C8-SGT XLT Schmidt-Cassegrain
Odpowiedz
OK, dziekuje bardzo  o to mi chodzilo.
Odpowiedz
źle. To jest tylko zdjęcie poglądowe na którym są wszystkie okulary z tej serii. Za 33zł nie da się kupić nowego okularu nawet z 100% plastiku z odzysku Wink
Jeden okular kosztuje te 209zł i są to podobno całkiem dobre okulary.
ATM 13" Refraktorek 80/900, Tento 7x50, Kilka ES-ów, scopos 30 i para oczu.
Odpowiedz
Tak,to cena jednej sztuki,i to i tak nie drogi okular.Daje ładne obrazy i duże pole widzenia,nie jest bardzo czuły na osiowe patrzenie,nie tak jak lantan Vixena.

Ma regulowaną muszlę oczną i dużą soczewkę,za te pieniądze nic lepszego się nie kupi. Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości