Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lornetka Nikon Action VII 8X40
(01.01.12, 11:42)TOM link napisał(a):Ojć,ciekawe że to właśnie mnie przypadł zaszczyt bycia głównym bohaterem tego interesującego posta.

Niech zgadnę-Ty postąpił byś oczywiście inaczej,bardziej odpowiedzialnie,odesłałbyś pytającego do przycisku SZUKAJ,a sam poświęciłbyś się zabawie-co to za Kometa.

Daruj sobie i Nam również. :Smile

Pozdro...
Tyle  w temacie.

Owa zabawa jest ciekawsza od uświadamiania w nieskończoność nowych. Nie uważasz?  Wink Forum ma być czytelnym źródłem informacji. A pisanie po raz n-ty tego samego psuje tą czytelność i robi się śmietnik. A opcja szukaj wyobraź sobie służy (jak sama nazwa wskazuje) do szukania, po to co by uniknąć dublujących się tematów. Teraz są to pojedyncze przypadki, ale to jak z dominem...  Wink

A może całkowicie usunąć opcje szukaj?  Wink
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
Witam mam jeszcze jedno pytanie co do obiektów Messiera ile mogę ich maksymalnie zobaczyć(ilościowo)?
Odpowiedz
(01.01.12, 17:59)Predator link napisał(a):Owa zabawa jest ciekawsza od uświadamiania w nieskończoność nowych. Nie uważasz?  Wink Forum ma być czytelnym źródłem informacji. A pisanie po raz n-ty tego samego psuje tą czytelność i robi się śmietnik. A opcja szukaj wyobraź sobie służy (jak sama nazwa wskazuje) do szukania, po to co by uniknąć dublujących się tematów. Teraz są to pojedyncze przypadki, ale to jak z dominem...  Wink

A może całkowicie usunąć opcje szukaj?  Wink
Eeee tam,zabawa zabawą.

Przycisk szukaj jest przydatny,ale to nie jedyne rozwiązanie.

Czasami myślę że wolałbyś aby na astro4u nic się nie działo,i lepiej byłoby zostawić sam przycisk szukaj,a wszystkie działy usunąć.

Takie rozwiązanie proponujesz?,bo jeśli tak,to mnie to nie bierze. Smile

Jeśli dział ma moderatora,to decyzja o wartości danego wątku należy do niego.
Posprząta co trzeba,a forum będzie czytelnym źródłem dla innych.

Proste. Smile
Odpowiedz
(01.01.12, 18:20)KRZYCHUXD link napisał(a):Witam mam jeszcze jedno pytanie co do obiektów Messiera ile mogę ich maksymalnie zobaczyć(ilościowo)?

110 ... Z resztą sprawdź to sam zobaczysz.  :Smile To pytanie typu "ile ja mogę maksymalnie zjeść musztardy?"

TOM - zlituj się łaskawie.  Wink
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
Tak wiem że wszystkim obiektów Messiera jest 110 ale pytam się czy tą lornetką 8x40 mogę zobaczyć wszystkie czy niektóre nie zobaczę
Odpowiedz
KRZYCHUXD!
Ranisz moją duszę :-\
Przeczytaj sobie posty #12 oraz #14  Wink
Odpowiedz
Aj sorki nie dopatrzyłem ;D ale widzę z tego układu że M43 to nie zobaczę
Odpowiedz
Przy tych parametrach lornetki zasięg będziesz miał, jak napisał Alferek, ok. 8,5[sup]m[/sup].

Z grubsza możesz posłużyć się też i taką tabelą:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_obiek...w_Messiera

W ostatniej kolumnie masz jasności obiektów. M43 jest w Twoim zasięgu.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
(01.01.12, 20:05)El_Capitano link napisał(a):Z grubsza możesz posłużyć się też i taką tabelą:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_obiek...w_Messiera

Ciekawa tabela,może by wrzucić do linkowni?. Wink
Odpowiedz
Ale najpierw trzeba by było ją gruntownie zweryfikować. Niektóre podane w niej jasności odbiegają od jasności podawanych w innych źródłach. Rzeczona M43 ma raz 7[sup]m[/sup] a raz 9[sup]m[/sup]  Wink  Krzychuxd musi sam sprawdzić, czy w tym Nikonie jest widoczna, czy nie. Ja bym go nie zniechęcał. Zwłaszcza, że to czas lookania Orionowi poniżej pasa.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości