Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
To ja, EQ sie nazywam...
Witam,
Widuję w ofertach różnych firm szczycących się sprzedażą sprzętu ASTRO różne opisy parametrów i właściwości.
Ostatnio trafiłem na taką firmę (sklep internetowy) , która moim zdaniem nie wie, co pisze i wprowadza w błąd klientów.  Ale może ja się mylę ? Smile
Proszę więc o podanie przykładów ( np. link do foto)  jaki montaż to EQ1 a jaki EQ5, bo o takie mi chodzi Smile
Pozdrawiam
dj_p
"To co teraz widzisz to przeszłość tym starsza, im lepszy masz wzrok" -dj_peterka. Rurka: Newton 70/700 no-name, Super Plossl 10mm, aparat małpa Panasonic DMC-LS60, montaż: głowica kulowa w imadle Smile
Odpowiedz
to jest EQ5 http://www.astrozakupy.pl/product/Montaz...-5/?id=377
a to nie jest EQ5: (a przynajmniej nie na miniaturce bo drugie zdjęcie się zgadza): http://www.astrozakupy.pl/product/Montaz...-3/?id=281

O tym pisałeś, czy jeszcze coś innego wyszperałeś? Smile
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Ja wiem, jak wyglądają poszczególne montaże. Ale szkoda mi tych biednych ludków kupujących prezenty na święta i komunie.
wczoraj przeglądałem oferty różnych "specjalistów" od obrotu sprzętem astro i dreszcz minie przeleciał! Oto przykłady:

Numer 1: według sprzedającego jest to EQ5 Smile Oczywiście jest to EQ2. Na dodatek sprzedają to coś z refraktorem 90/1000 - czyli spore śmigło. Ale nie o dopasowanie "dźwigni" do punktu podparcia tu chodzi ale o "niewiedza klienta dźwignią handlu" - w opisie jest kolejna wtopa - 90/1000 ma wg sprzedawcy cytuję: "Dokładne powiększenie do 750x"! Na dodatek napisali, że jest to sprzęt dla osób, które są już miłośnikami astronomii Smile Smile Smile Jak ktoś jest miłośnikiem astronomii to go chyba obrażają (?)  To tak jak napisać o fabrycznym nierasowanym samochodzie że pojedzie tyle, ile ma na końcu licznika (nie z górki) Smile Ja zrozumiałbym taki kit gdyby był to jakiś hip-market... taki sprzęt może w dobrych warunkach i dobrych okularkach mieć użyteczne pow. max 250x z okularem 4mm, który jest w zestawie albo i 360x  z okularem 2,8mm. Ale "Mikołaj" po "karpiku w galarecie i lornecie" chyba nie wycisnąłby tyle - chodzi o to aby coś widzieć i się tym widokiem nacieszyć, a nie wnerwiać i zniechęcać dzieci do Astronomii (duże A) Smile

[Obrazek: 33_4.jpg]

Numer 2: według sprzedającego jest to EQ1 Smile Tu opis jest na korzyść klienta, bo to Astro3 czyli taki trochę lepsiejszy EQ2 z zabudowanymi ślimacznicamiSmile

[Obrazek: 9_2.jpg]

A tu inny sklep - zagraniczny!
Wg sprzedawcy to EQ2 - ale to EQ1

[Obrazek: EQ2_mount1.jpg]

I co tu robić?! Komu wierzyć?!  ???
"To co teraz widzisz to przeszłość tym starsza, im lepszy masz wzrok" -dj_peterka. Rurka: Newton 70/700 no-name, Super Plossl 10mm, aparat małpa Panasonic DMC-LS60, montaż: głowica kulowa w imadle Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości