Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ksi Strzelca i Księżyc (chmury zepsuły zakrycie)
Grrrrrrr.
Miało być fajne zakrycie. Chmury się rozstąpiły. Polecieliśmy z h-linką w pierwsze lepsze ciemniejsze miejsce.
I co? Na 5-8 minut przed zakryciem przyszły chmury i zasłoniły Księżyc!
Ktoś za to beknie!  >Sad

Tak czy inaczej miałem zamiar naszkicować zakrycie. Zaznaczyć przesuwającą się gwiazdę. Cóż, pogody się nie wybiera.
Wyszedł szkic zaledwie "zbliżenia" Ksi Sgr. i Księżyca.
Szkic białymi pastelami na czarnym papierze. Pierwsza wersja to surówka, a druga obrobiona w gimpie, poprawki, balansy, kolor itp.
Obserwowałem lornetką 10x50.

Załączone pliki Miniatury

SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Również przymierzałem się do tego zakrycia... tylko ja miałem sytuacje zgoła odmienną. Na 5min. przed zakryciem się rozpogodziło, zanim "wytachałem" mojego WILKa, ponownie zachmurzyło się... na dobre.  :-\
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
Wimmer, bardzo ładne szkice, takie naturalne a zwłaszcza drugi z tym zabarwieniem często objawiającym się gdy Księżyc już niżej świeci... Smile

Na północy nie trzeba było nawet próbować obsewacji, po prostu całkowita kaszana...
SW90/910, 80/400, EQ3, lidletka, DSLR Olympus E420, małpa SONY DSC-H20... polskiastrobloger.pl fb.com/hawkeyeastroblog
Odpowiedz
Na południu czysto, zakrycie doskonale widoczne.
Odpowiedz
G.D. - skąd nadajesz?
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
Mazańcowice, zaraz obok B-B.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości