Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualnie na Słońcu - IV kw. 2011
Powiem szczerze, że nieco się zdziwiłem po przeczytaniu Waszych pierwszych opinii ale rzeczywiście A4u zresizowało fotki i uciekło nieco detalu.
Inna sprawa, że większa apertura i ogniskowa jest bardziej czuła na warunki i nawet w wizualu wszystko mi dzisiaj pływało. Jeszcze inna sprawa, że walczę z ręcznym prowadzeniem i dużo klatek wyrzucam a po zestackowaniu część fotki musi być obcięta bo brakuje jednorodnego materiału.
Dziś już miało być normalnie - iOptron wystawiony, wszystko przygotowane i... wtyk zasilania jest inny niż w HEQ5... Że też tego wcześniej nie sprawdziłem... I znowu męczarnia z ręcznym prowadzeniem. No ale coś tam mam (zebrało się 11GB) i jutro coś wrzucę Wink

A pierwszy filamencik dzisiaj Smile

[Obrazek: index.php?app=core&module=attach&section...h_id=70125]

SM90/BF30 DS, TS90/600, IEQ45, T-Rex i kupa szkła w walizce kontakt: tel.691 355 653, don.pablito(at)plusnet.pl
Pablito, nie denerwuj sie Wink

No niestety warunki mają spory wpływ (a i Słońce teraz nisko), ale widać po tym filamenciku, że naprawdę będzie na miarę naszych oczekiwań Wink
Spoko, spoko Wink

Ot, takie małe wyróżnienie...

KLIKNIJ TUTAJ
SM90/BF30 DS, TS90/600, IEQ45, T-Rex i kupa szkła w walizce kontakt: tel.691 355 653, don.pablito(at)plusnet.pl
Nooo Paweł,gratuluję. Smile
Od kilku dni na Słońcu wyłoniła się spora plama

Żródło:
http://sdo.gsfc.nasa.gov/data/

Polujcie solarnicy  ;D

Załączone pliki Miniatury

Adam Hurcewicz Newton Uniwresał 150/900 lorneta 20x80 - uszkodzona :'( aparat cyfrowy Nikon D7100 + Nikkor AF-S 18-105mm + Sigma APO 70-300mm Białystok +53°07'09.68" N, +23°08'15.25" E, Alt=164m http://adamhurcewicz.wordpress.com
Niesamowita, pierwsza plama słoneczna, którą udało mi się zobaczyć gołym okiem... Tongue
(05.11.11, 09:56)Limax7 link napisał(a): Polujcie solarnicy  ;D

Upolowana wczoraj Wink i 1138.
Warunki kiepskie.

.... jest fajnie i  8) jak taka WIELKA PLAMA pojawia sie na sam weekend nikt nas nie budzi wtedy tak wczesnie rano bo Slonko zasloniete nieco i nie wstaje wtedy tak wczesnie, mozna choc raz w tygodniu pospac do poludnia..... :o !!!  ;D !!!

JEST SLICZNIE!!! NA TARCZY I W KONCU MOZNA SIE NORMALNIE WYSPAC PRZEZ TE PLAMY....  ;D
KRZYSIEK .... !!!
Dzisiejsze plamy, jest ich sporo!

[Obrazek: ecac51a3b948d2c1m.jpg]

Frugoslaw
N 51.34'47,76   E 20.34'28,14
Cz.1 - Cała bańka, niestety na krawędzi niewiele się działo ale na tarczy było co oglądać. Pogoda w pełni dopisała, trochę przeszkadzał wiatr, ogólnie było znośnie, cdn...

SBIG ST2000XM - ED80 - HEQ-5 SynTrek - Lunt LS60THa DS50

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości