Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Montaż"PIKOS"
Miło mi poinformować kolegów, że mój kolega Piotrek ukończył montaż, który otrzymał roboczą nazwę "Pikos". Montaż jest adaptacją i modyfikacją robota przemysłowego. Waży bagatela 400kg i chyba jest jednym z największych montaży oczywiście amatorskich w europie, a może na świecie.
Swoisty chrzest bojowy przeszedł na tegorocznej Ozmie w Niedźwiadach. Poniżej fotki tegoż montażu wraz z teleskopem 12" kolegi Janusza zaadaptowanym w celu przetestowania sprzętu.
Na zdjęciu Piotrek ze swoim montażem.
[Obrazek: 30782827.th.jpg]
Takos- Synta 200 x 1000.   Mieszkam i obserwuję N.52,817 i E.16,833[Obrazek: b9464986055e233cm.jpg]
Odpowiedz
WOW - bardzo ciekawa sprawa - napisz coś więcej na ten temat.
Czy to jest ten sprzęt, który ma stać na stałe w Niedźwiadach (pod tą 40ke) cy to coś zupełnie innego?

Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
dodam tylko, że za ten montaż Piotr na tegorocznym zlocie OZMA otrzymał nagrodę GRAND OZ.
A w Niedźwiadach 40-tka ma już swój montaż, natomiast teraz trwają prace nad montażem pod 60-tkę Smile
Odpowiedz
OK.

Jaki rodzaj napędu jest tu zastosowany? tak na oko da radę i 60tce o ile da się ją sensownie zamocować.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(11.08.11, 20:25)papatki link napisał(a): 60tce o ile da się ją sensownie zamocować.

ze 4 blachowkręty i będzie się git trzymać
;D
hmmmmm...
Odpowiedz
a tak na serio sparafrazuję  :Smile znany i lubiany dowcip

jakeście to bydle na OZME zawlekli ??
hmmmmm...
Odpowiedz
Byłem i widziałem! Choć dla wielu może to być mechaniczny potworek, osobiście na to "paskudztwo" wlazłem i sprawdziłem stabilność, a ta jest absolutnie genialna! Wielki szacunek dla twórcy za chęci, pomysł, know-how i w ogóle za pasję!

Przem
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Ja to czekam na gołe PE, które zakładam zmasakruje AP i Paramounta Smile
Świetne wykorzystanie robota przemysłowego do celów astro Smile
Odpowiedz
Montaż rozkłada się na kilka części z czego podstawa jest najcięższa i trzeba do niej aż trzech osób, całość została przywieziona pikapem. Montaż posiada dwa silniki krokowe sterowane elektroniką i GoTo.
[Obrazek: 6662a6812aa6324cmed.jpg]
[Obrazek: b0e0f609bd69ae0bmed.jpg]
[Obrazek: 62392e4cec0447c9med.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości