Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotografowanie w Ha-Alpha - co i jak.
(05.01.11, 18:15)Pablito link napisał(a):No dobra, niech mi ktoś racjonalnie wytłumaczy dlaczego wczoraj nie miałem pogody a dzisiaj była... A takie foty bym miał...

Szkoda, liczyłem szczerze mówiąc na relację od Ciebie.

A tak w ogóle to mógłbyś co nieco bardziej obrobić, wtedy efekt byłby już całkiem masakryczny (mała obróbka Twojego JPG'a):

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
No właśnie staram się unikać tak agresywnej obróbki. Jakoś tak jest mniej klimatycznej delikatności Wink
SM90/BF30 DS, TS90/600, IEQ45, T-Rex i kupa szkła w walizce kontakt: tel.691 355 653, don.pablito(at)plusnet.pl
Odpowiedz
Paweł to jest piękne, its bjutiful  8) pozamiatałeś chłopie. To ta sama kamerka?? Ile klatek??

Co do obróbki to wg mnie Warpal idzie w dobrym kierunku, po prostu trzeba uwypuklić różnorodność procesów zachodzących na powierzchni Słońca  zachowując co ważne granice obróbki, a Warpal zmieścił się w tych granicach wg mnie bardzo dobrze, chociaż zaryzykuję, że można by wydobyć jeszcze większa głębię powierzchni. Twoja fotka Pablo (czy jest bez obróbki?) jest płaska jak Księżyc przy pełni przez to trochę traci na przekazie.
SBIG ST2000XM - ED80 - HEQ-5 SynTrek - Lunt LS60THa DS50
Odpowiedz
(05.01.11, 20:45)riklaunim link napisał(a):Co do focenia w 16-bitach z PointGreya - ta opcja w FireCapture dla tych kamerek włącza tryb 14-bitowy (czy 12) bo taki mają wbudowany. Najwyższy możliwy. Czy jest sens nagrywania w wyższym trybie? Zależy od matrycy i konstrukcji. Poszukaj testów/specyfikacji tego modelu. W dokumencie powinien być podany S/N max w bitach - tyle bitów maksymalnie jest w stanie efektywnie użyć. Basler Ace z ICX618 ma 7 bitów S/N max i tryb 14 bitowy niczego realnie nie zmienia dla niej (oprócz zalagowania komputera Wink). Wiele 8-bitowych klatek też da dobry efekt tak że wyostrzanie przez np. dekonwolucję nie wprowadzi szumu.

Sprawdzałem na Twojej stronie opisy kamerek i robi to wrażenie, oj muszę Cię namówić na zrobienie jakiejś rozpiski kamerek które będą oferowały najlepszy stosunek jakości do ceny.
Z wszystkich które ostatnio oglądałem niestety najbardziej podoba mi się Lumenera 2-2, niestety bo jej cena jest dość wysoka Smile

Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(06.01.11, 00:53)Kamil link napisał(a):Paweł to jest piękne, its bjutiful  8) pozamiatałeś chłopie. To ta sama kamerka?? Ile klatek??
Chyba niecałe 700 klatek a kamerka na razie ta sama - PTGrey Chameleon. Ale przyznaję, że chętnie bym poszedł w FireWire i większa prędkość Wink

Cytat:Co do obróbki to wg mnie Warpal idzie w dobrym kierunku, po prostu trzeba uwypuklić różnorodność procesów zachodzących na powierzchni Słońca  zachowując co ważne granice obróbki, a Warpal zmieścił się w tych granicach wg mnie bardzo dobrze, chociaż zaryzykuję, że można by wydobyć jeszcze większa głębię powierzchni.
Twoja fotka Pablo (czy jest bez obróbki?) jest płaska jak Księżyc przy pełni przez to trochę traci na przekazie.

Jak tak dzisiaj patrze to rzeczywiście takie trochę mydełko wyszło, mogłem bardziej wyostrzyć kontury.
SM90/BF30 DS, TS90/600, IEQ45, T-Rex i kupa szkła w walizce kontakt: tel.691 355 653, don.pablito(at)plusnet.pl
Odpowiedz
Lumenera 2-2 nie jest taka dobra bo nie ma matrycy ExView - tracisz na czułości w czerwieni i podczerwieni. ICX285 (Atik 314L+, Lumenera Infinity 3-1 ($7,900). czy kamerki PGR/Baslera/Unibrain z tą matrycą to dobra jakość. Jest jeszcze ICX625 2456(H) x 2058(V) w Unibrain, PGR czy Baslerze ale matryca tania nie jest.

TheImagingSource modernizuje DMK21 do ICX618 i myśli nad modernizacją pozostałych no i zachęcam ich by wykorzystali ICX285 czy nawet także ICX625. Choć najfajniejsza kamerka to byłaby gdy zrobili 8/12 bit z peltierem Smile
Zestaw: SkyWatcher SCT 11" * Basler Ace, DSI III Pro * itd. WWW: Moja strona astro
Odpowiedz
właśnie tego się obawiałem, że tanio się nie da wykpić.....
ICX618 może i fajny, ale malutki, czyli do Słoneczek się nie nada.
Wiadomo już, czy będą oferować kamery pracujące w więcej niż 8bitach?
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
ICX618  to 1/4" a ICX625 to 2/3" tak jak ICX285 Smile do tego o sporej czułości i małych pikselach (masz Słońce, Księżyc w wysokiej rozdzielczości, a i DSy można łapać na dużej lub binningowanej rozdzielczości).

Matryce Sony chłodzone aktywnie zazwyczaj nie są w stanie użyć więcej niż 12 bitów ze względu na małe studnie potencjału (chyba że z binningiem to więcej). Jak nawet gdzieś ładnie liczyli S/N max dla QHY8 to 11,6 bita. Dlatego przemysłowe kamerki z matrycami Sony zazwyczaj są max 12 bitowe, lub 14 gdy binning daje dobrą jeszcze rozdzielczość. Plus jak nie są chłodzone to S/N max jeszcze bardziej spada.

No i im większe bity tym wolniejsze FPS.

Zestaw: SkyWatcher SCT 11" * Basler Ace, DSI III Pro * itd. WWW: Moja strona astro
Odpowiedz
ehhhh malutki ten pixelek w ICX625, no ale z drugiej strony na Słonko i Księżyc chyba styknie Smile
Już widzę, e na tym jest Grasshopper GRAS-50S5M/C-C tylko ta cena 3200$ troszkę jakby mało zachęcająca... Wink
Odpowiedz
Tak jak już rozmawialiśmy - ceny niestety są jakie są.
Dla mnie w tej chwili najlepiej wypada w gatunku cena (wg czerwcowych informacji lekko ponad 1000 EUR) do jakości:
BASLER ACE - acA1600-20gm/gc;1628 x 1236; 20fps;  1/1.8”

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości